Vrásky na čele trénera Simeoneho: Atlético pred šlágrom Ligy majstrov s dvojicou nakazených

Diego SimeoneDiego Simeone Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Španielsky futbalový klub Atlético Madrid informoval v nedeľu večer o dvoch prípadoch nákazy novým koronavírusom. Pozitívne testy sa objavili u dvoch členov tímu, ktorí mali odcestovať na finálový turnaj Ligy majstrov do Lisabonu. Atlético má vo štvrtok 13. augusta nastúpiť vo štvrťfinále súťaže proti RB Lipsko.

Atlético nezverejnilo mená nakazených a nešpecifikovalo, či ide o hráčov alebo členov realizačného tímu. "V sobotu sa všetci členovia prvého tímu a výpravy, ktorá má cestovať do Lisabonu, podrobili PCR testom v tréningovom centre v Majadahonde. Dnešné výsledky odhalili dva pozitívne prípady, obaja sú izolovaní vo svojich domovoch. O pozitívnych prípadoch sme okamžite informovali španielske i portugalské zdravotné úrady i predstaviteľov UEFA," citovala agentúra DPA z nedeľňajšieho oficiálneho stanoviska Atlética Madrid.

Celý káder i výprava Atlética absolvujú pred odletom do Lisabonu ďalšie kolo testovania, v súlade s protokolom UEFA. Španielsky klub mal do Portugalska odcestovať v pondelok, po nových prípadoch nákazy však bude musieť meniť plán cesty i prípravy priamo v Lisabone. "Klub bude nový harmonogram konzultovať s funkcionármi UEFA a keď bude k dispozícii, budeme o ňom informovať," uviedlo Atlético vo svojom vyhlásení.

Finálový turnaj Ligy majstrov odštartuje v stredu prvým štvrťfinálovým duelom medzi Atalantou Bergamom a Parížom Saint-Germain na Estádio da Luz. V Lisabone sa bude hrať bez divákov a pri dodržaní prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení. Finále je naplánované na nedeľu 23. augusta.

Viac o téme: Diego Simeone RB Lipsko Atlético Madrid CF
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA/AP/Manu Fernandez
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy