Legenda United to povedala jasne: Nemôžem tomu uveriť, Zlatú loptu mal získať Lewandowski!

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Zdroj: SITA/AP/Sven Hoppe

LONDÝN - Bývalý anglický futbalový reprezentant Rio Ferdinand vyjadril rozhorčenie nad zrušením tohtoročnej ankety Zlatá lopta. Podľa niekdajšieho obrancu by mali vyhlásiť víťaza aj bez toho, aby organizátori usporiadali tradičný galavečer.

Šéfredaktor magazínu France Football Pascal Ferré pre agentúru AP povedal, že tento ročník ankety zrušili, lebo futbalový rok je vinou pandémie koronavírusu atypický a hráči nemajú rovnaké podmienky. Ferdinand sa však s týmto názorom nestotožňuje: "Okrem roku, keď zvíťazil Luka Modrič, tu dominovali Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Lewandowski túto anketu v tejto sezóne posunul na novú úroveň. Nemôžem uveriť, že ju zrušili. Je to kruté a to je ešte slabý prívlastok pre toto rozhodnutie. Lewandowski si toto ocenenie zaslúži za to, čo urobil v tejto sezóne, a ak dovedie Bayern k víťazstvu v Lige majstrov a napriek tomu sa rozhodne, že mu toto ocenenie neudelia, bude to zlé," citoval Ferdinanda portál goal.com.

Rio Ferdinand Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Štyridsaťjedenročný Angličan si myslí, že cenu môžu organizátori udeliť aj na diaľku: "Prečo ju nemôžu udeliť ako obvykle? Veď to je veľká vec. Ak sa spýtate Michaela Owena, akú trofej si v kariére najviac váži, odpovie vám, že Zlatú loptu z roku 2001. Byť na tomto zozname ako najlepší hráč na svete je špeciálna záležitosť. Všetci hráči tam chcú byť. Je to elita, najlepší zo všetkých hráčov. V tejto generácii vládli dvaja hráči, ocenenie pre Lewandowského by bolo o to cennejšie. Nemôžem uveriť, že túto príležitosť nevyužili."

Viac o téme: Rio Ferdinand Rober Lewandowski
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Sven Hoppe
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články