Slavia vstúpila do ligy excelentne: Tisícpercentné šance, nikoho sa nebudeme musieť báť!

Stanislav TeclStanislav Tecl Zdroj: slavia.cz

PRAHA - Excelentný vstup do novej sezóny českej Fortuna ligy zaznamenali cez víkend futbalisti majstrovskej Slavie Praha. Na pôde Českých Budějovíc triumfovali 6:0, hetrikom sa blysol útočník Stanislav Tecl.

Dvadsaťdeväťročný hráč strelil v minulej sezóne len tri góly a túto bilanciu vyrovnal hneď v prvom zápase v novej. "Som naozaj rád, že som dal tie góly. Aj vzhľadom na minulú sezónu, keď som šance spálil. Som rád, že sa podarilo niečo takéto. Hetrik je krásna vec, hádam každý musí snívať o tom, že sa mu to v Slavii podarí," citoval Tecla web "zošívaných".

"Myslím si, že na ihrisku je vidieť, že ťaháme za jeden povraz. To je strašne dôležité. Šance, ktoré si dokážeme vypracovať, sú tisícpercentné a dúfam, že takto budeme pokračovať. Potom sa nikoho nebudeme musieť báť," dodal.

Duel sa veľmi dobre hodnotil aj trénerovi obhajcu Jindřichovi Trpišovskému. "Nemôžem si predstaviť lepší štart. Bol to prvý zápas v sezóne a navyše to bol náročný zápas vonku. Z prvej akcie sme dali gól, z prvej štandardky ďalší. Lepšie to už byť nemohlo. V dobrom výkone sme až na malé drobnosti pokračovali až do konca. Aj napriek jednoznačnému výsledku musíme vidieť kvalitu súpera, ktorý nás dokázal v prvom polčase dostať do ťažkostí," uviedol kouč účastníka play off Ligy majstrov 2020/2021.

"Vstup do zápasu bol z našej strany katastrofálny. Padla na nás deka a so súperom, ako je Slavia, je to potom strašne ťažké. Boli na koni a druhý gól zlomil celý zápas. Chyby, ktoré sme urobili, vedel súper potrestať. Boli sme naivní. Musíme zamakať a musíme sa zdvihnúť," vyjadril sa pre web Dynama tréner David Horejš.

V domácom drese sa predstavilo kvarteto Slovákov, Martin Králik odohral celý zápas, Lukáš Skovajsa hral do 30. minúty, Lukáš Jánošík odohral prvý polčas, Karol Mészáros nastúpil na druhý polčas.

Viac o téme: SK Slavia Praha SK Dynamo České Budějovice
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: slavia.cz; VIDEO: youtube.com
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy