Škandalózne rozhodnutie! UEFA skontumovala duel Slovana v prospech Klaksvíku

Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. počas brífingu klubu po prílete výpravy z Faerských ostrovovGenerálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. počas brífingu klubu po prílete výpravy z Faerských ostrovov Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Európska futbalová únia (UEFA) skontumovala duel 1. predkola Ligy majstrov medzi KÍ Klaksvík a Slovanom Bratislava na 3:0 v prospech klubu z Faerských ostrovov. Informoval o tom v pondelok oficiálny web KÍ Klaksvík.

Slovenský šampión mal v oboch výpravách, ktoré odleteli do dejiska zápasu, pozitívne prípady na nový koronavírus. UEFA najprv duel preložila zo stredy 19. augusta na piatok 21. augusta, napokon ale zrušila aj ten a v pondelok rozhodla o postupe Klaksvíku. Proti rozhodnutiu spoza zeleného stola sa Slovan hodlá odvolať, čo už dávnejšie potvrdil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Bratislavčania tak opäť ako minulý rok neprešli cez úvodné predkolo. Vtedy ich na ihrisku nečakane vyradila Sutjeska Nikšič z Čiernej Hory. Teraz ale Slovan doplatil na okolnosti v súvislosti s pandémiou COVID-19. Ak UEFA nerozhodne inak, pokračovať by mal v 2. predkole Európskej ligy UEFA, ktorého žreb je na programe 31. augusta. Samotné zápasy tejto fázy sa budú hrať na jeden duel a bez divákov 17. septembra. Klaksvík nastúpi v druhom predkole LM na pôde švajčiarskeho klubu Young Boys Bern už túto stredu (20.15).

V sobotu UEFA v oficiálnom stanovisku informovala, že celú vec posunula na svoju Kontrolnú, etickú a disciplinárnu komisiu, ktorá ju riešila v pondelok. Slovan už v piatok ráno na UEFA podal oficiálny protest, ktorý obsahoval viac než tri strany konkrétnych faktov a krokov s detailným a faktickým zhrnutím pochybení domácej strany v súvislosti s organizáciou zápasu. Ešte v pondelok pred verdiktom UEFA na svojom webe potvrdil, že všetci členovia prvej výpravy sa po návrate na Slovensko podrobili v priebehu nedele testom na COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. KÍ Klaksvík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavol Zachar
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články