Hotová katastrofa pre český hokej: V jedinom tíme odhalili masívne počty nakazených!

Hráči ČEZ Motor České Budějovice
Hráči ČEZ Motor České Budějovice

PRAHA - Nováčik českej hokejovej extraligy ČEZ Motor České Budějovice ohlásil už 18 prípadov nákazy novým koronavírusom. Ide o 17 hráčov a jedného člena realizačného tímu. Mužstvo prerušilo tréningový proces a v súčasnosti je v karanténe, informovali weby iDnes.cz a hokej.cz.

České Budějovice fungovali vo zvláštnom režime už od minulého piatka, keď testy na COVID-19 odhalili jedného nakazeného. Po dohode s krajskou hygienickou stanicou mohli pokračovať v tréningu tí hráči, ktorí nepociťovali príznaky a dodržiavali nastavené karanténne opatrenia. Hovorca klubu Tomáš Kučera v utorok na Twitteri uviedol, že vírus sa medzi hráčmi zrejme rozšíril v autobuse cestou zo štvrtkového stretnutia v Plzni. Hokejisti, ktorí v ňom neboli, sú totiž zdravotne v poriadku.

Klub z južných Čiech pre rovnaký problém už 24. júla prerušil prípravu, keď mal pozitívny test na koronavírus jeden z členov mužstva. Tím bol následne dva týždne v karanténe. V kádri Motora figurujú aj dvaja slovenskí legionári - brankár Marek Čiliak a obranca René Vydarený.


Tagy: Tomáš Kučera ČEZ Motor České Budějovice

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
hcmotor.cz

DISKUSIA