Ženskému futbalu naďalej kraľuje Olympique Lyon: Piaty titul v Lige majstrov v rade

Futbalistky Lyonu oslavujú víťazstvo v Lige majstrovFutbalistky Lyonu oslavujú víťazstvo v Lige majstrov Zdroj: SITA/AP/Villar Lopez

SAN SEBASTIAN - Európsky klubový futbal žien ovládol piatykrát za sebou a celkovo už siedmy raz v histórii Olympique Lyon. V nedeľňajšom finále Ligy majstrov zvíťazil francúzsky tím nad WfL Wolsburg 3:1.

V zápase hranom bez divákov v baskickom San Sebastiane poslala Francúzky do vedenia v 25. minúte útočníčka Eugenie Le Sommerová, ešte pred prestávkou zvýšila náskok Japonka v drese lyonského klubu Saki Kumagaiová. V druhom polčase zdramatizovala vývoj Alexandra Popová, no v 88. minúte o víťazovi definitívne rozhodla gólom Sara Bjork Gunnarsdottirová. Zaujímavosťou je, že táto Islanďanka prišla do Lyonu na začiatku júla práve z Wolfsburgu.

Vo finálovom dueli sa stretli dva celky, ktoré posledné desaťročie ovládajú ženský klubový futbal, od roku 2011 získal Lyon sedem a Wolfsburg dva tituly LM, len v roku 2015 dominoval v súťaži iný tím – nemecký Frankfurt. Vzájomné finále bolo už štvrtým a Lyon v ňom víťazstvom upravil skóre na 3:1 vo svoj prospech. Lyončanky triumfom vyrovnali rekord Realu Madrid v ére Alfreda Di Stéfana, ktorý v rokoch 1956-1960 vyhral päťkrát za sebou najprestížnejšiu súťaž európskych klubov medzi mužmi.