Ohlasy médií po šokujúcom konci Djokoviča: Prekliata Amerika, na US Open ho nikdy nemali radi!

Novak Djokovič šokujúco na US Open skončil
Novak Djokovič šokujúco na US Open skončil

NEW YORK - Srbského tenistu Novaka Djokoviča diskvalifikovali z grandslamového turnaja US Open za napálenie loptičky do krku čiarovej rozhodkyne. K incidentu prišlo v osemfinálovom stretnutí mužskej dvojhry proti Španielovi Pablovi Carrenovi-Bustovi za stavu 5:6 v prvom sete. Djokovič bol nasadená jednotka a v tomto roku ešte neokúsil trpkosť prehry. Na základe rozhodnutia organizátorov Srb príde o všetky body za postup do osemfinále i o prémie, ktoré zarobil na turnaji.

Ohlasy svetových médií na vylúčenie srbského tenistu Novaka Djokoviča z grandslamového turnaja US Open:

Daily Mail: "Zlostný Novak Djokovič toľko pokúšal, až ho napokon senzačne vylúčili z US Open. Svetová jednotka neudržala emócie a trafila rozhodkyňu do krku."

The Sun: "Novaka Djokoviča vylúčili z US Open po tom, ako trafil loptičkou rozhodkyňu. Neuveriteľná scéna v New Yorku. Frustrovaného lídra renkingu diskvalifikovali v zápase osemfinále."

Mirror: "Novaka Djokoviča diskvalifikovali z US Open. Po prehratom podaní frustrovaný Djokovič odpálil loptičku a trafil rozhodkyňu."

ESPN: "Nečakaný koniec Djokovičovej cesty za 18. grandslamovým titulom. Srba diskvalifikovali v osemfinále US Open po tom, ako trafil rozhodkyňu loptičkou."

blic.rs: "Prekliata Amerika. Novaka na US Open nikdy nemali radi, ale toto prekonalo všetko. Šiesty september sa zapíše do dejín športu. Djokoviča diskvalifikovali za neúmyselný zásah rozhodkyne loptičkou."  

blesk.cz: "Jeden z najväčších šokov v histórii tenistu. Srbský vladár Novak Djokovič, ktorý neprehral 26 zápasov za sebou, odišiel z kurtu ako zdolaný. Vylúčili ho totiž po tom, ako trafil loptičkou rozhodkyňu."

New York Times: "Novak Djokovič je prvý líder renkingu, ktorého vylúčili z grandslamového turnaja. V zápase osemfinále nechtiac trafil loptičkou rozhodkyňu a po dlhej diskusii ho diskvalifikovali."


Tagy: Novak Djokovič

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP - Seth Wenig; Video: Youtube

DISKUSIA