Prípravy na druhý Grandslam vrcholia: Roland Garros s divákmi, organizátori zverejnili opatrenia

Antukový Grandslam Roland Garros
Antukový Grandslam Roland Garros

PARÍŽ - Na blížiacom sa grandslamovom tenisovom turnaji Roland Garros v Paríži (27. septembra - 11. októbra) budú môcť byť v hľadisku aj diváci. Potvrdili to v pondelok organizátori podujatia, ktorí zverejnili zdravotné protokoly.

"Od reštartu tenisového kolotoča bude Roland Garros prvým turnajom s privilégiom diváckej účasti," vyjadril sa podľa agentúry AP prezident Francúzskej tenisovej federácie Bernard Giudicelli.

Podľa nariadenia francúzskej vlády môže v parížskom regióne prísť na športové podujatie maximálne 5000 osôb. Organizátori Roland Garros plánovali zaplniť kapacitu tenisového areálu denne na 50 až 60 percent, namiesto toho ho rozdelia do troch zón okolo troch hlavných dvorcov. Na Kurte Philippa Chatriera a Kurte Suzanne Lenglenovej môže byť v jednom momente najviac 5000 divákov, do zóny ohraničujúcej tretí najväčší kurt vpustia maximálne 1500 ľudí.

Všetci účastníci budú musieť nosiť na tvári ochranné rúška, akreditované osoby budú musieť pred príchodom do "bubliny" podstúpiť testy na koronavírus. O tituly na parížskej antuke sa malo pôvodne bojovať v tradičnom termíne na prelome mája a júna, no podujatie museli odložiť pre pandémiu koronavírusu.


Tagy: Roland Garros

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Christophe Ena, File

DISKUSIA