VIDEO Sagan mal v náročnej etape len jednu úlohu: Dobrý deň, ale mohol byť aj lepší

Slovenský cyklista Peter SaganSlovenský cyklista Peter Sagan Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PUY MARY - Kolumbijský cyklista Daniel Martínez vyhral 13. horskú etapu Tour de France. V záverečnom súboji zdolal nemeckých jazdcov Bory Lennarda Kämnu a Maximiliana Schachmanna a pripísal si premiérový úspech na niektorom z pretekov Grand Tours.

Žltý dres si udržal Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma), ktorý si i vylepšil náskok. Slovák Peter Sagan z Bory prišiel do cieľa na 142. mieste s mankom 31:12 min. Zelený dres si udržal Ír Sam Bennett (QuickStep).

"Som rád, že som prišiel do cieľa v časovom limite. Dnes jazdili dobre Maximilian Schachmann s Lennardom Kämnom, obsadili druhé a tretie miesto, čiže to bol pre nás celkom dobrý deň, i keď mohol byť aj lepší. Ja som mal v tejto ťažkej etape za úlohu len prísť do cieľa, čo som splnil a uvidíme, čo sa bude diať zajtra," povedal Sagan pre RTVS.

Dvadsaťštyriročný Martinez, ktorý pred mesiacom vyhral Critérium du Dauphiné, si pripísal ďalší významný triumf a napravil si chuť po tom, čo vypadol z popredných priečok celkového poradia Tour. "Uplynulý týždeň pre mňa nebol najlepší, keďže som sa stále trápil po páde, no vedel som, že môžem vyhrať etapu a teraz sa mi to podarilo. Keď som vyhral Dauphiné, mal som veľmi dobré nohy a pred Tour som sa celkom dobre zotavil. No keď sa začala, spadol som a stratil som čas. Bolo to ťažké po mentálnej stránke. Potom som sa už zameral na etapy. Dnes som tvrdo pracoval, v poslednom kopci som obetoval veľa síl, keď som bol s nimi dvoma z Bory. Videl som však, že na konci mali menej síl, takže som veril, že v špurte môžem vyhrať," citoval víťaza portál cyclingnews.com.

 

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Thibault Camus; VIDEO: Facebook, Twitter
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články