Kouč Írska má pred duelom so Slovenskom veľa starostí: Prišiel o kapitána a stav ďalších je otázny!

Íri prišli pred zápasom v Bratislave o kapitána Séamusa Colemana
Íri prišli pred zápasom v Bratislave o kapitána Séamusa Colemana

DUBLIN - Írska futbalová reprezentácia prišla pred semifinálovým duelom baráže EURO 2020 v Bratislave (štvrtok 8. októbra) o zraneného kapitána Séamusa Colemana. Obranca FC Everton utrpel zranenie zadného stehenného svalu už v sobotu v ligovom zápase s Brightonom.

Tréner Stephen Kenny má veľa starostí aj so stavom ďalších hráčov. Počas víkendových zápasov sa zranili aj Darragh Lenihan a Harry Arter, na čo reprezentačný tréner Írov zareagoval povolaním Cyrusa Christieho a Kevina Longa.


Tridsaťjedenročný Coleman nenastúpil v septembrových zápasoch Ligy národov v Bulharsku (1:1) a s Fínskom (0:1), ktoré boli pre Kennyho prvé na poste reprezentačného kouča Írska. Skúseného Colemana nahradí obranca Nottinghamu Forrest Cyrus Christie, obrancu Blacburnu Lenihana zasa Kevin Long z Burnley.

Stredopoliar Arter z Nottinghamu Forrest je otázny, Kenny verí, že sa dá do poriadku. "Uvidíme ako na tom bude. Má menší problém so stehnom. Musel som si vypočuť aj viaceré nepríjemné správy od ďalších piatich hráčov," citovali Kennyho miestne médiá.

Slováci odohrajú semifinále play off s Írmi 8. októbra na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne (20.45 h). V prípade postupu do finále nastúpia 12. novembra na pôde víťaza duelu Bosna a Hercegovina - Severné Írsko.


Tagy: Írsko

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Alex Livese

DISKUSIA