VIDEO Sagan ešte kilometer pred cieľom strážil čelo pelotónu: Takto vysvetlil príčiny neúspechu!

Peter Sagan v šiestej etape Gira
Peter Sagan v šiestej etape Gira

MATERA - Peter Sagan obsadil v štvrtkovej 6. etape cyklistických pretekov Giro d'Italia 8. miesto. V špurte suverénne triumfoval Francúz Arnaud Démare a pripísal si druhé víťazstvo na podujatí. Víťaz etapy získal pre seba aj cyklámenový dres pre vedúceho muža bodovacej súťaže. Démare má na svojom konte 106 bodov, Sagan je druhý so 67 bodmi.

V úzkych uličkách Matery Bora kontrolovala čelo a snažila sa natiahnuť pelotón a "zbaviť sa" čistokrvných šprintérov, medzi ktorých patrí aj Démare. Ten sa však do úplného záveru napokon dostal a v rýchlostnom súboji nemal konkurenciu, vyhral so zreteľným odstupom pred Matthewsom.

Skvelá pozícia kilometer pred cieľom

Sagan si pritom ešte kilometer pred cieľom strážil čelo pelotónu a najmä Matthewsa, ktorý mal byť jeho hlavným konkurentom, no v súperení pred cieľovou páskou napokon v popredí chýbal. "Môj tím odviedol skvelú prácu. Kontroloval únik a všetko pripravil pre úspešný finiš. Žiaľ, po poslednej zákrute som sa ocitol v zlej pozícii a nebol som schopný dostať sa do šprintu," vysvetlil príčiny neúspechu Peter Sagan pre oficiálnu stránku Bory.

The team did a great job today to control the breakaway and set everything for the finale but, unfortunately, after the...

Uverejnil používateľ Peter Sagan Štvrtok 8. októbra 2020

"Dnes sme čakali, že nám s kontrolou úniku môžu pomôcť aj iné tímy, no nestalo sa tak. Museli sme za to vziať a vyvinuli veľkú námahu, aby sme zlikvidovali náskok cyklistov vpredu. Tím potom pracoval pre Petra, nanešťastie sa však do záverečného šprintu nedostal," zhodnotil štvrtkové vystúpenie stajne Bora jej športový riaditeľ Ján Valach.

Cyklámenový dres prevzal víťaz

Za ôsmu priečku získal slovenský jazdec 10 bodov. Víťaz etapy si pripísal na svoje konto 80 a posunul sa na čelo bodovacej súťaže. Pred tretím Matthewsom má Sagan náskok 12 bodov. "Je to úžasné. Bol to mimoriadne ťažký záver. Stratil som pozíciu, ale nespanikáril som. Nasledoval som jazdcov Astany a vrátil sa späť do hry. Potom som začal finišovať a neverím tomu, že to vyšlo. Už som povedal, že ak raz zvíťazím, môžem pridať ďalšie triumfy. Je skvelé uspieť už v úvode pretekov, všetok tlak som zo seba striasol," tešil sa v cieli francúzsky jazdec po svojom druhom víťazstve na tohtoročnom Gire.  


Tagy: Peter Sagan Arnaud Démare Ján Valach Giro d'Italia 2020

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
profimedia.sk; Video: Eurospor, Giro D´Italia

DISKUSIA