Jeden z najlepších hráčov NHL mení dres: Za toto ofenzívne eso klub vysolil osem miliónov!

Taylor Hall
Taylor Hall

BUFFALO - Kanadský hokejový útočník Taylor Hall bude pokračovať v kariére v drese Buffala Sabres, s ktorým sa dohodol na ročnej zmluve v hodnote osem miliónov dolárov.

Dvadsaťosemročný krídelník patril medzi najväčšie "ryby" na trhu s neobmedzenými voľnými hráčmi. Buffalu má pomôcť ukončiť deväťročnú sériu bez účasti v play-off. "Je to pre nás skvelý krok, no teraz sme v pozícii, že si ho musíme zaslúžiť, každým dňom sa musíme zlepšovať. Veríme Taylorovi ako hráčovi aj ako človeku a dúfame, že táto spolupráca dospeje do dlhodobého vzťahu, ktorý bude výhodný pre obe strany," uviedol generálny manažér Kevyn Adams.

Halla si vybral v roku 2010 z prvého miesta draftu Edmonton Oilers, v klube strávil šesť sezón a v roku 2016 odišiel do New Jersey. V ročníku 2017/18 nazbieral v 76 zápasoch základnej časti 93 bodov a získal Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hráča sezóny. Počas uplynulej sezóny ho Devils vymenili do Arizony Coyotes. Hall si v 65 dueloch ZČ pripísal 52 bodov (16+36), v deviatich stretnutiach play-off pridal dva góly a štyri asistencie.

Dokopy odohral v profilige 627 zápasov v základnej časti a získal 563 bodov (218+345), v 14 súbojoch vyraďovacej časti zaznamenal štyri presné zásahy a osem gólových prihrávok.

Výraznú zásluhu na jeho príchode do Buffala má tréner Ralph Krueger. Šesťdesiatjedenročný kouč viedol Halla ako asistent v jeho nováčikovskej sezóne v Edmontone a ako hlavný tréner v ročníku 2012/13. "Myslím si, že pri našej dohode zohral veľkú úlohu vzťah, ktorý si v minulosti Ralph s Taylorom vybudovali," uviedol Adams.


Tagy: Buffalo Sabres Taylor Hall Kevyn Adams

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Ap - Carlos Osorio; Video: Youtube

DISKUSIA