Víkendové prenosy Bundesligy sú v ohrození: Koronavírus komplikuje futbalové dianie

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BERLÍN - Nárast počtu pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 v Nemecku komplikuje vysielanie víkendového kola futbalovej Bundesligy. Hygienický protokol súťaže totiž zakazuje vstup na štadión osobám z rizikových regiónov, kam sa nedávno zaradili aj Mníchov a Kolín, kde sídlia viaceré média na čele so spoločnosťou Sky, ktorá je vysielateľom. Informáciu priniesol denník Kicker.

V spomenutých mestách dosiahol počet nakazených “vysokú“ úroveň. Protokol označuje týmto termínom všetky čísla presahujúce 35 infikovaných na 100-tisíc obyvateľov. Pri prekročení tejto hranice je v deň zápasu povolená účasť len štyrom rozhodcom namiesto piatich a pomocný personál sa scvrkne z 26 na 20 osôb. Menej bude aj zberačov lôpt, či usporiadateľov. Pracovná skupina riadiaceho orgánu súťaže údajne pracuje na tom, aby sa opatrenia nedotkli novinárov. Fanúšikovia majú prístup na tribúny naďalej zakázaný.

V tejto súvislosti navrhla zavedenie PCR, či rýchlotestov, ale aj povinnosti osôb z dotknutých regiónov zaviazať sa podpisom, že budú počas celého zápasu nosiť rúška a dodržiavať ďalšie bezpečnostné opatrenia.


Tagy: Nemecko Bundesliga

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Matthias Schrader

DISKUSIA