Škóti si v našej skupine upevnili post lídra: V Glasgowe tesná výhra proti Čechom

Momentka zo zápasu Škótsko - ČeskoMomentka zo zápasu Škótsko - Česko Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

GLASGOW - Škótska futbalová reprezentácia zvýšila svoj náskok na čele "slovenskej" 2. skupiny B-divízie Ligy národov 2020/2021. V stredajšom domácom stretnutí 4. kola zdolala Česko 1:0 vďaka gólu Ryana Frasera v úvode zápasu a vedie s desiatimi bodmi. Česko na druhom mieste má šesť bodov, na tretej priečke figuruje Izrael, ktorý uspel na Slovensku 3:2.

V glasgowskom Hampden Parku sa hralo o prvé miesto v tabuľke. V úvodnom vzájomnom súboji uspeli Škóti a dobre vstúpili aj do domácej "odvety". Do vedenia sa dostali už v 6. minúte, keď vybojovali loptu na súperovej polovici, Dykes vysunul nabiehajúceho Frasera a ten zakončil po zemi popri českom brankárovi Vaclíkovi.

Hostí postihli rovnako ako v septembrovom asociačnom termíne problémy s koronavírusom, na lavičke musel hlavného trénera Jaroslava Šilhavého zastúpiť asistent Jiří Chytrý. Jeho zverenci mali v 23. minúte obrovskú šancu na vyrovnanie, ale Vydra po centri netrafil zblízka škótsku bránku. Ten istý hráč neskôr prišiel o loptu a domáci založili rýchly protiútok, dopredu sa vyrútil Fraser a z hranice šestnástky prestrelil bránku. Po zmene strán nepochodili v príležitostiach Vydra s Masopustom a neskôr vo vyložených možnostiach ani Král a Souček. V závere McBurnie trafil konštrukciu bránky a hoci nepridal poistku, Škótsko zdolalo Česko aj druhýkrát v tejto edícii LN.