Experti a komisia sa nezhodli: Likvidačný zákrok na hviezdu Premier League zostane bez trestu!

Ostrý súboj Jordana Pickforda s Virgilom van Dijkom
Ostrý súboj Jordana Pickforda s Virgilom van Dijkom

LIVERPOOL - Disciplinárna komisia anglickej Futbalovej asociácie (FA) rozhodla, že brankára Evertonu Jordana Pickforda nepotrestá za nešetrný zákrok na obrancu Liverpoolu Virgila van Dijka v sobotňajšom ligovom derby (2:2). Podľa BBC nechala verdikt na hlavnom arbitrovi spoločne s videorozhodcom, ktorí sa v stretnutí rozhodli Pickfordovi žiadny trest neudeliť.

"Disciplinárna komisia má v týchto situáciách právomoc dodatočne hráča potrestať, len výnimočne ale zasahuje v situáciách, keď rozhodca aj videorozhodca zákrok vidí. A zasahovať nebude ani tentoraz," stojí vo vyhlásení FA.

Dvadsaťšesťročný brankár anglickej reprezentácie Pickford sa vrhol Van Dijkovi pod nohy a zasiahol ho do pravého kolena. Dvadsaťdeväťročný Holanďan musel už v 11. minúte vystriedať a potom si od lekárov vypočul nepriaznivý verdikt. S poraneným predným skríženým väzivom musí na operáciu a mimo hry by mohol byť až osem mesiacov.

Everton z celej situácie vyviazol bez trestu, namiesto pokutového kopu Liverpoolu rozohral nepriamy kop kvôli Van Dijkovmu tesnému ofsajdu. Potrestaný nebol ani Pickford, aj keď mal byť podľa anglických expertov vylúčený.

"Všetci sa nás na to pýtajú, takže myslím, že to bolo na červenú kartu. Nebol to pekný zákrok. Aby som bol k Jordanovi (Pickfordovi) spravodlivý, zašiel za mnou po zápase, ospravedlnil sa a povedal, aby som to odkázal Virgilovi," povedal po zápase kapitán Liverpoolu a Pickfordov spoluhráč z anglickej reprezentácie Jordan Henderson.

Silný odkaz Van Dijka

Sám Van Dijk sa na twitteri vyjadril, že sa k celej záležitosti nechce vracať a že sa pozerá dopredu. "Som pripravený na výzvu, ktorá ma čaká. Teraz sa plne sústredím na uzdravenie a urobím všetko pre to, aby som sa na ihrisko vrátil čo najskôr. Napriek sklamaniu som pevne presvedčený, že aj v ťažkostiach leží príležitosť, a s božou pomocou sa postarám o to , aby som sa vrátil lepší a silnejší ako kedykoľvek predtým," uviedol obranca Liverpoolu.

"Vo futbale je to rovnako ako v živote. Myslím si, že sa všetko deje z nejakého dôvodu a je dôležité sa snažiť udržať rovnováhu, či už ide o vzostupy alebo pády," doplnil zranený Van Dijk.

Liverpool aj kvôli absencii kľúčového muža zostavy neudržal náskok, a pretože arbitri v závere neuznali Hendersonov gól opäť kvôli tesnému ofsajdu, rozišli sa oba tímy zmierlivo. Na vedúci Everton tak obhajcovia titulu strácajú z tretieho miesta ďalej tri body.

Van Dijkova absencia navyše podľa bývalého anglického reprezentanta Chrisa Suttona výrazne zníži šance "Reds" na obhajobu titulu. "Je to pre Liverpool obrovská strata. Je to ich skala, organizátor hry dozadu. Jednoducho povedané, je nenahraditeľný. Budú musieť túto medzeru nejako zaplniť, pretože je pre nich kľúčovým hráčom. Rozhodne im to mimoriadne znížilo šance na obhajobu," uviedol Sutton.


Tagy: Premier League Virgil van Dijk Everton FC Liverpool FC Jordan Pickford

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Peter Byrne; Twitter/Virgil van Dijk

DISKUSIA