Tvrdý verdikt! Hašek sa naťahuje so Spartou, musí zaplatiť horibilnú sumu

Martin Hašek
Martin Hašek

PRAHA - Futbalista Martin Hašek musí zaplatiť Sparte 800-tisíc eur za to, že marcovou jednostrannou výpoveďou porušil podmienky zmluvy s klubom. Podľa webu Sparty o tom rozhodol Arbitrážny senát FAČR. Verdikt nie je právoplatný, obe strany sa môžu odvolať.

"Rozhodcovské konanie pred Zborom rozhodcov FAČR je neverejné, preto Futbalová asociácia Českej republiky nemôže rozhodnutie tohto orgánu akýmkoľvek spôsobom komentovať. Môžeme len konštatovať, že ide o rozhodnutie, ktoré nie je v túto chvíľu právoplatné a účastníci konania majú teraz priestor pre využitie opravného prostriedku v podobe odvolania," povedal médiám hovorca FAČR Michal Jurman.

Haškov spor so Spartou sa tiahne od konca januára, kedy hráč odmietol odcestovať na sústredenie do Španielska. O bývalého stredopoliara Bohemians 1905 sa v tom čase uchádzal tím Maccabi Haifa, na ktorého ponuku Letenští následne pristúpili. Hašek sa ale s izraelským klubom nedohodol na plate.

Nedostavil sa na tréning a podal jednostrannú výpoveď

Odvtedy trénoval s rezervným tímom, ale po čase dal podľa klubového webu Sparte ultimátum, aby bol vrátený do áčka. Vedenie ho vyzvalo, aby v B-mužstve naďalej plnil uložené úlohy. Po ďalšej písomnej komunikácii sa Hašek 12. marca nedostavil na tréning rezervy a podal jednostrannú výpoveď.

Sparta potom záložníka zažalovala s tým, že jeho výpoveď je neoprávnená, a chcela od neho 55 miliónov korún ako náhradu škody. Žalobu podal aj Hašek. Spor sa začal prejednávať začiatkom septembra. Do zboru rozhodcov dodala každá strana jedného člena, tí spoločne vybrali tretieho.

Dvadsaťpäťročný hráč požadoval od Sparty odškodné vo výške šiestich miliónov korún kvôli tomu, že mu neumožnila vykonávať profesiu. Podľa Haškovej právnej zástupkyne Sparta neprijatím návrhu na jeho preradenie do A-tímu porušila predpisy FIFA.

Arbitrážny senát FAČR ale Haškov nárok zamietol, Pražania mu tak nemusia túto sumu zaplatiť. Sú však povinní vrátiť mu 150 tisíc korún kvôli tomu, že rozhodcovský senát znížil jeden z finančných trestov, ktoré klub hráčovi počas zmluvy udelil.


Tagy: Sparta Praha Martin Hašek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA