Motoristi, nastražte všetky uši! F1 pripravuje parádnu šou, prepíše sa história

Lewis HamiltonLewis Hamilton Zdroj: SITA/AP/Rudy Carezzevoli

PORTIMAO - Majstrovstvá sveta formuly 1 by mohli mať budúci rok rekordných 23 pretekov. S predbežným kalendárom na budúcu sezónu už podľa nemeckého magazínu Auto, Motor und Sport vedenie seriálu zoznámilo šéfov tímov po víkendovej Veľkej cene Portugalska v Portimao. Schôdzky sa zúčastnil aj prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt.

Podľa predbežnej termínovej listiny, ktorú tvorí 22 na tento rok naplánovaných pretekov plus nová Veľká cena Saudskej Arábie, by mal šampionát odštartovať 21. marca v Austrálii. Po pretekoch v Bahrajne, Číne a o rok odloženej premiére vo Vietname by mala 9. mája v Španielsku začať európska časť sezóny. Nasledovať bude Monte Carlo a Baku.

V polovici júna by sa malo ísť v Montreale a pred augustovou pauzou by sa ešte mali stihnúť Veľké ceny vo Francúzsku, Rakúsku, Británii a Maďarsku. Po tradičnej letnej prestávke nasledujú preteky v Monze, Zandvoorte a v Spa, potom prídu na rad Singapur, Suzuka a Soči. Finále má v decembri tradične obstarať Abú Zabí.

Tento rok malo svetový šampionát tvoriť rekordných 22 pretekov, však kvôli globálnej zdravotnej situácii musel byť kalendár výrazne upravený. Zatiaľ sa išlo 12 Grand Prix a do záveru 13. decembra v Abú Zabí by sa malo uskutočniť ešte päť pretekov.

Viac o téme: Formula 1 FIA Jean Todt
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA/AP/Rudy Carezzevoli
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy