Megaškandál, ktorý otriasol svetom športu: Štartuje proces o ruskej dopingovej ságe

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LAUSANNE - V pondelok sa začne pojednávanie Športového arbitrážneho súdu o ruskej dopingovej ságe. Súd sa bude počas štvordňového vypočúvania zaoberať prípadom Svetovej antidopingovej agentúry (WADA), ktorá požaduje štvorročný trest pre ruský šport za štátom podporované zasahovanie do údajov z moskovského antidopingového laboratória.

WADA medzi trestami navrhuje zákaz ruskej vlajky, hymny a mena na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu i ZOH 2022 v Pekingu a na majstrovstvách sveta počas najbližších štyroch rokov vrátane futbalových v Katare. Na týchto podujatiach by sa nemohli zúčastniť ani ruskí športovci, ktorí sa podieľali na dopingu, alebo sa manipulovalo s ich dátami. Ruská antidopingová agentúra neakceptovala dôkazy a závery, ktoré priviedli spor až na najvyšší športový súd.

CAS uviedol, že proces sa uskutoční na bezpečnom a nezverejnenom mieste v Lausanne, kam sa nedostanú osoby, ktorých sa prípad priamo netýka. Dôvod je vysoký nárast počtu nových prípadov koronavírusu vo Švajčiarsku. Verdikt by mal padnúť až o niekoľko týždňov. Informovala o tom agentúra AP.


Tagy: Rusko súd doping

Zdroj:
TASR
Foto:
Getty Images

DISKUSIA