VIDEO Tarkovič o nominácii Weissa: Vlado má kvalitu a dohodli sme si pravidlá hry!

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič počas tlačovej konferencieTréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič počas tlačovej konferencie Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Nový tréner slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič na utorokovej tlačovej konferencii prekvapil nomináciou pred na finále baráže EURO 2020 proti Severnému Írsku, ktoré sa odohrá 12. novembra o 20.45 SEČ v Belfaste. Do kádra reprezentácie zaradil Vladimíra Weissa, ale aj futbalistov, ktorí ukončili reprezentáčnú kariéru - Martina Škrteľa, Tomáša Hubočana a Adama Nemca.

Najviac asi zarezonovala nominácia Vladimíra Weissa. Tridsaťročný futbalista po konflikte s predchádzajúcim reprezentačným trénerom Pavlom Hapalom v národnom tíme skončil, v uplynulých mesiacoch zápasil so zranením.

Po vyliečení začal pravidelne hrávať v Slovane, no pred pár dňami sa v médiách objavilo video, na ktorom objímal viceprezidenta ŠK Slovan Ivana Kmotríka mladšieho a vzápätí močil na verejnosti. Jeho správaním sa už zaoberá disciplinárna komisia SFZ.

"Som presvedčený, že Vlado má kvalitu na to, aby pomohol reprezentácii. Možno jej vráti to, čo mu požičala. Každý hráč a človek sa vyvíja, tak isto aj Vlado. Je pod mediálnym drobnohľadom, vnímam to. Ale musí mať aj morálny kompas. Rozprával som sa s ním otvorene, sme dohodnutí na pravidlách hry, verím, že jeho prístup bude motivačný. Ak by nemal výkonnosť akú má, tak by som ho nenominoval," reagoval Tarkovič.

 

Viac o téme: Vladimír Weiss Slovensko SFZ Štefan Tarkovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer; VIDEO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články