Jágr mal v Rusku aj pracovné povinnosti: Kladno by mohlo úzko spolupracovať s Omskom

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Akadémia hokejového Kladna by mohla úzko spolupracovať s akadémiou ruského Omsku. Možnosti kooperácie dohadoval na svojej návšteve Ruska majiteľ kladenského klubu Jaromír Jágr, ktorý v Avangarde strávil počas bohatej kariéry takmer štyri sezóny.

Stále aktívny hokejový velikán Jágr zamieril do Ruska, keď vypočul pozvanie Omsku na oslavy 70. výročia klubu. Tie však prebehli v Moskve, kam sa Avangard dočasne presunul počas rekonštrukcie svojej haly na Sibíri. "Bol som šťastný, keď som sa dozvedel o výročí Avangardu, to už je poriadna história. Pôsobenie v Omsku bolo jedným z najlepších období mojej kariéry. Pamätám si, ako sa mi po tej sezóne zmarenej výlukou ani nechcelo späť do NHL. Potom som sa ale na tri roky vrátil," uviedol Jágr.

"Prediskutovali sme možnosti spolupráce medzi hokejovou akadémiou Avangardu a akadémiou Jaromírovho klubu. Veľmi ocenil metodiku, s ktorou v Omsku pracujeme," uviedol v tlačovej správe účastníka Kontinentálnej ligy predseda predstavenstva ruského klubu Alexander Krylov. "Verím, že nás tam bude môcť navštíviť. Dohodli sme sa aj na spolupráci pri rozvoji mladých hráčov a trénerov našej akadémie. Tiež sme prebrali možnosť Jágrovej návštevy v Omsku pri príležitosti znovuotvorenia arény v roku 2022," doplnil Krylov.

Štyridsaťosemročný Jágr, ktorý obliekal dres Omska počas výluky v NHL počas sezóny 2004/05 a potom sa vrátil ešte na ďalšie tri ročníky v rokoch 2008 až 2011, sa v rozhovore vyjadril k rôznym témam. A to vrátane svojho ďalšieho pôsobenia v drese kladenských Rytierov.

Priznal, že jeho odhodlanie pomôcť tradičnému klubu v návrate medzi elitu po zostupe v minulej sezóne veľmi komplikuje pretrvávajúca neistota a boj s pandémiou koronavírusu.

"Táto sezóna rozhodne nie je ako tie ostatné. Človek absolútne nevie, čo ho čaká budúci deň. A to mi berie hrozne veľa energie. Aj keď hokej stále milujem, netrénujem tak, ako by som mal. Občas aj preto, že kvôli pandémii je všetko zatvorené," vysvetlil Jágr.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (2) Zdroj: Rytíři Kladno - Poláček Josef

Zatiaľ čo v minulom extraligovom ročníku zasiahol do 38 zápasov a zaznamenal 29 bodov za 15 gólov a 14 asistencií, v tejto sezóne ešte nenastúpil. Aj kvôli prerušeniu druhej najvyššej súťaže z dôvodu vládnych opatrení spojených s pandémiou má ale Kladno dosiaľ odohraných len osem zápasov.

Legendárny útočník uistil, že počíta s návratom na ľad. "Stále chcem hrať ešte túto sezónu a byť pripravený na play-off. Moje Kladno je teraz v druhej lige, ale chceli by sme ho mať zase v tej prvej. Ja však chcem byť hráčom, ktorý tímu pomôže. Teraz ale ten pocit nemám, že by som mohol nejako výrazne pomôcť," vyhlásil Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr Avangard Omsk Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články