Čech si zaspomínal na kurióznu historku s Maradonom: O tretej ráno v pyžamách na chodníku

Petr Čech
Petr Čech

PRAHA - Bývalý brankár českej futbalovej reprezentácie Petr Čech sa s legendárnym Diegom Maradonom, ktorý v stredu zomrel na infarkt, stretol niekoľkokrát a zhruba pred deviatimi rokmi s ním zažil aj kurióznu historku.

Pri požiarnom alarme v hoteli v Manchestri, kde bol gólman spolu s tímom Chelsea ubytovaný pred zápasom proti tamojším United, sa s argentínskym majstrom sveta z roku 1986 zišli na chodníku v župane.

"Mal som to šťastie, že sme sa stretli niekoľkokrát. Ako tréner národného tímu (Argentíny) alebo vôbec ako človek, ktorý miloval futbal a chodil na veľké stretnutia, navštívil aj naše tréningové centrum v Chelsea. Takže sme sa s ním všetci mali možnosť stretnúť a strávil tu s nami celý deň," uviedol v nahrávke pre médiá od agentúry Sport Invest Čech, ktorý po konci profesionálnej kariéry od minulého leta pôsobí ako poradca športového a technického úseku v Chelsea.

"Potom sme sa stretli ešte niekoľkokrát a raz to bola taká perlička. Pred zápasom v roku 2011, kedy sme hrali vonku na Old Trafforde proti Manchestru, sme bývali na rovnakom hoteli ako on. O tretej ráno sa spustil požiarny alarm a museli sme všetci vyliezť rozospatí z hotela von. Sedeli sme o tretej ráno asi dve hodiny na chodníku, všetci v pyžamách alebo v županoch a on tam stál s nami," uviedol s úsmevom Čiech.

Maradonu považuje z hľadiska futbalu za inšpiráciu pre mladých. "Je to smutný deň pre celý svetový futbal, pretože Maradona bol jedným z tých hráčov, ktorí vzbudzovali v deťoch a malých aj dospievajúcich hráčoch záujem o tú hru. Bol to vynikajúci a skvelý hráč, určite bude futbalu chýbať. Aj keď všetci vieme, že posledné roky v jeho osobnom živote nebolo všetko vždy v poriadku. Ale čo sa týka toho ihriska, vždy zostane legendou a jedným z najlepších hráčov, ktorí kedy hrali," pripomenul Čech, že Maradona mal problémy so závislosťou na alkohole a drogách.

"Som tá generácia hráčov, ktorí si ho pamätajú až po majstrovstvách sveta 1986, ktoré vyhrali. Najviac si pamätám šampionát v roku 1990 a potom tiež 1994 v Amerike, kde ešte hral za Argentínu a vracal sa po pauze. Človek samozrejme vidí spätne všetky tie zápasy, tie jeho najlepšie akcie a najkrajšie góly, to sa musí nechať. Tu v Anglicku samozrejme každý najviac hovorí o božskej ruke, to je tiež jedna z vecí, ktorú si každý bude pamätať," dodal tridsaťosemročný bývalý reprezentant s odkazom na Maradonov gól rukou proti Anglicku na šampionáte v roku 1986.


Tagy: Petr Čech Diego Maradona

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA