VIDEO Chvíle hrôzy aj po Grosjeanovej nehode: Strollov monopost sa prevrátil, Pérezov museli hasiť

Lance Stroll sa prevrátil
Lance Stroll sa prevrátil

SACHÍR - Brit Lewis Hamilton na Mercedese triumfoval na nedeľňajšej Veľkej cene Bahrajnu. Preteky výrazne poznačila nehoda Francúza Romaina Grosjeana z Haasu, ktorý v prvom kole vrazil do bariéry. Z horiaceho monopostu stihol včas vyskočiť a vyviazol z menšími popáleninami.

Po Grosjeanovej nehode boli preteky prerušené na 1,5 hodiny. Po vyčistení miesta havárie boli zničené zvodidlá nahradené betónovými kvádrami. Krátko po reštarte došlo ku kolízii Kvjata so Strollom, po ktorej sa Strollov monopost prevrátil. Pre Kanaďana sa preteky skončili, z nepríjemného momentu však vyviazol bez zranení.

 

 

Niekoľko kôl bolo na trati bezpečnostné vozidlo a po jeho odchode sa na čele ustálila trojica Hamilton - Verstappen - Pérez. Hamilton prezul v 36. kole a vďaka dostatočnému náskoku sa vrátil na prvú priečku. Ďalšie kolá priniesli pokojný priebeh a poradie príliš nezmenili ani návštevy boxov. Pérez mieril za cenným tretím miestom, no tri kolá pred koncom ho zradil monopost, z ktorého krátko šľahali aj plamene a preteky sa pre neho skončili. Jazdci prišli do cieľa v sprievode bezpečnostného vozidla.

 

 


Tagy: Sergio Pérez Lance Stroll

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Giuseppe Cacace; Video: Twitter - NicoleNinaF1

DISKUSIA