Tréner Geri skončil v Nitre na vlastnú žiadosť: Vo funkcii pokračuje Ivan Galád

Na snímke tréner FC Nitra Gergely Geri
Na snímke tréner FC Nitra Gergely Geri

NITRA - Vo funkcii hlavného trénera slovenského futbalového klubu FC Nitra skončil na vlastnú žiadosť Gergély Geri. Vedenie klubu jeho žiadosti vyhovelo a ukončilo spoluprácu dohodou ku dňu 30. novembra, informoval fortunaligista na sociálnej sieti.

Z dvojice hlavných trénerov vo funkcii pokračuje Ivan Galád, ktorý má s klubom platnú zmluvu. "Vedenie klubu ďakuje trénerovi Gerimu za odvedené služby a praje mu v ďalšej futbalovej kariére mnoho úspechov," uviedol klub v oficiálnom komuniké. Nitre v tabuľke Fortuna ligy patrí po pätnástich kolách siedma priečka, na konte má 18 bodov. Na šieste miesto Trnavy zaručujúce účasť v skupine o titul má Nitra stratu dvoch bodov.

V lige ťahá tím spod Zobora sériu troch prehier, doma prehral so Žilinou aj Dunajskou Stredou a naposledy v Ružomberku (0:3). Neúspechy prišli po nečakanom triumfe v 12. kole na pôde úradujúceho majstra Slovana Bratislava. K zmene hlavného trénera v ročníku 2020/2021 tak doposiaľ siahol už štvrtý klub. Hlavní kouči sa zmenili postupne v Slovane, Trnave, Pohroní a teraz v Nitre.

trénerské zmeny vo FL 2020/2021:

Slovan Bratislava
Ján Kozák ml. - Darko Milanič (po 5. kole)
Spartak Trnava
Marián Šarmír - Norbert Hrnčár (po 6. kole)
FK Pohronie
Mikuláš Radványi - Jozef Pavlík (po 9. kole) - Jan Kameník
FC Nitra
Gergély Geri - Ivan Galád (po 15. kole)


Tagy: FC Nitra Ivan Galád Gergely Geri

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Henrich Mišovič

DISKUSIA