Česi v boji o MS 2022 schytali najlepší tím sveta, aj tak sú spokojní: Doma môžeme niečo uhrať

Českí futbalisti sa tešia z góluČeskí futbalisti sa tešia z gólu Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

PRAHA - Českí futbalisti sú so žrebom kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v roku 2022 spokojní. Českí reprezentanti uvítali, že dostali atraktívnych súperov a že zároveň majú dobrú šancu minimálne na druhé miesto, ktoré znamená účasť v play off. V päťčlennej skupine E sa český celok stretne s lídrom rebríčka FIFA Belgickom, Walesom, Bieloruskom a Estónskom.

"Radšej by som bol v šesťčlennej skupine, pretože takto nás čakajú dva prípravné zápasy. Ale z tímov, proti ktorým budeme hrať, mám radosť. Verím, že máme šancu uspieť," povedal v nahrávke pre médiá od FAČR český stredopoliar Tomáš Souček.

"Ja osobne som spokojný, vidím to ako dobrý žreb. Verím, že v mančafte máme silu na to, aby sme o prvé alebo druhé miesto zabojovali. Wales, Bielorusko a Estónsko sú súperi, s ktorými musíme vyhrávať, keď chceme postúpiť na majstrovstvá sveta," doplnil ďalší stredopoliar Vladimír Darida.

Českí reprezentanti sa zhodli, že Belgicko je ako bronzový medailista z majstrovstiev sveta jednoznačným favoritom skupiny. "Belgicko teraz má tím veľmi silný, našliapnutý, vyrástla im skvelá generácia. Aj rebríčkovo sú na tom momentálne najlepšie. Takže favorit skupiny je jasný," poznamenal brankár Tomáš Vaclík.

Jeho spoluhráči veria, že aj Belgicko by mohli zaskočiť. "Myslím si, že aj s Belgickom môžeme doma niečo uhrať. Vonku to bude veľmi ťažké, majú teraz zlatú generáciu. Ale je to dobrá skupina, páči sa mi," uviedol český stredopoliar Jakub Jankto. "Belgicko je favoritom, vybavujem si tri roky staré vzájomné stretnutie. Síce sme prehrali, ale bola to vyrovnaná partia," pripomenul Souček tesnú porážku 1:2 z posledného vzájomného duelu v rámci prípravy v Bruseli.

Z druhého koša reprezentanti dostali Wales a tešiť sa môžu na súboje s hviezdnym krídelníkom Garethom Baleom, ktorý sa na jeseň vrátil na hosťovanie do Tottenhamu. "Wales je veľmi atraktívny, i napríklad kvôli Garethovi Baleovi, ktorý sa určite po návrate do Tottenhamu dostane späť do formy a bude mať viac herného času i pohody," poznamenal Vaclík. "Som si istý, že náš súčasný tím na Wales má," dodal Souček.

S Walesom, Bieloruskom ani Estónskom, sa súčasná generácia hráčov v reprezentácii ešte nestretla. "Okrem prípravného zápasu v Belgicku som ešte nemal so žiadnym z tých tímov možnosť v reprezentácii hrať. Takže som na to zvedavý, teším sa na to. Verím, že sa na to dobre pripravíme, že v marci dobre kvalifikácia odštartuje a po Eure to dotiahneme do zdarného konca," uviedol Vaclík.

"Bielorusko a Estónsko samozrejme tiež majú kvalitu, ale verím, že sa dobre pripravíme a skupina dopadne tak, ako si všetci želáme," doplnil Souček.

Viac o téme: Bielorusko Česko Belgicko Estónsko Wales Tomáš Souček Kvalifikácia na MS vo futbale 2022
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články