VIDEO Opory reprezentácie o žrebe: Bude to náročné, ale určite sa pobijeme o postup!

Slovenskí futbalisti
Slovenskí futbalisti

BRATISLAVA - Slovenskí futbalisti v pondelok spoznali svojich súperov v boji o kvalifikáciu na MS 2022. Žreb v Zürichu rozhodol o tom, že Sokoli sa predstavia v H-skupine spolu s Chorvátskom, Ruskom, Slovinskom, Cyprom a Maltou.

K žrebu Slovákov sa vyjadril aj kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. "Musím povedať, že je to veľmi zaujímavá a podľa mňa aj ťažká a vyrovnaná skupina. Sú tam súperi, s ktorými sme nedávno hrali, a ktorých poznáme. Urobíme všetko pre to, aby sa Slovensko kvalifikovalo na majstrovstvá sveta," povedal najlepší strelec špílmacher národného tímu.

Slovenský pilier v obrane Milan Škriniar tiež verí, že Slovensko sa môže dostať druhýkrát v histórii na svetový šampionát: "Sú to tažkí súperi, ale na druhej strane je to hrateľná skupina. Opäť sa stretneme s Chorvátmi, ktorým máme z minulej kvalifikácie čo vracať. Oni sú jasný favorit skupiny, ale aj ostatné mužstvá majú svoju kvalitu. Bude to náročné, ale verím, že to môžeme zvládnúť. Určite sa pobijeme o postup!"

Európska kvalifikácia sa celá odohrá v piatich päťčlenných a piatich šesťčlenných skupinách v budúcom roku. Boj o MS 2022 sa začne až tromi kolami v marci a vyvrcholí v novembri 2021. Víťazi desiatich kvalifikačných skupín postúpia do Kataru priamo, tímy z druhých priečok sa kvalifikujú do play off spolu s dvoma najlepšími víťazmi skupín Ligy národov, ktorí nepostúpili priamo na MS a neobsadili v kvalifikačnej skupine ani druhé miesto. Z dvanástich mužstiev si tri najúspešnejšie vybojujú miestenku na šampionát a tým sa počet európskych účastníkov zvýši na trinásť. Baráž je naplánovaná na marec 2022. Finálový turnaj v Katare sa uskutoční netradične až v novembri a decembri 2022.


Tagy: Marek Hamšík Slovensko Milan Škriniar Kvalifikácia MS 2020

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR/PA/Liam McBurney; Video: SFZ

DISKUSIA