Vlhová rozjasá Jasnú: Zaujímavá zberateľská novinka pre fanúšikov našej snežnej kráľovnej!

Petra Vlhová oslavuje svoj triumfPetra Vlhová oslavuje svoj triumf Zdroj: TASR - Martin Baumann

JASNÁ - Organizátori pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej (6.-7. marca 2021) sa naďalej pripravujú na rôzne možnosti diváckej účasti. Aj od nej bude závislý rozpočet, ktorý predseda organizačného výboru Matej Hulej odhaduje na približne 1,8 milióna eur.

Na podujatie v domácom stredisku sa teší aj Petra Vlhová, ktorá si v ňom zatrénovala počas uplynulých štyroch dní, čím vyplnila obdobie pred odchodom na preteky do francúzskeho Courchevelu.

Práve Vlhová bude patriť k najväčším favoritkám podujatia v Jasnej. Vrcholné preteky v domácom prostredí absolvovala už v roku 2014, keď triumfovala na juniorskom svetovom šampionáte a na pretekoch SP v roku 2016 skončila deviata. Sezónu 2020/2021 má výborne rozbehnutú, k dvom triumfom v slalome vo fínskom Levi pridala aj víťazstvo v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom Lechu. Výbornú formu nemala možnosť potvrdiť pre nepriaznivé počasie v St. Moritzi a pred pretekmi vo francúzskom Courcheveli si štyri dni zatrénovala práve v Jasnej. Do Francúzska odletí vo štvrtok súkromným lietadlom spoločne s bratom Borisom.

"Keď chcem vyhrávať, tak sa musím pozerať na najmenšie detaily a toto je jeden z nich. Keď sa dlho presúvam a cestujem trebárs autom, tak ma to dosť 'rozbíja' a potom to cítim. Výhoda je v tom, že ušetrím veľa času a odpadne mi prestupovanie na letiskách. Na Courchevel sme pripravení. Cítim sa dobre a uvidíme, ako sa v sobotu zobudím. Určite dám do pretekov všetko a budeme vidieť, ako to dopadne," povedala Vlhová.

Organizátori v Jasnej pôvodne plánovali v decembri spustiť predaj vstupeniek, no s týmto krokom ešte musia počkať. Dôvodom je najmä neistý počet divákov, ktorí budú môcť byť na tribúnach. Aj preto zamieriavajú svoju pozornosť na online platformy, cez ktoré podujatie priblížia divákom. "Pripravujeme online vstupy pre prípad, že by nebola možná účasť divákov priamo v dejisku. Pripravený je aj predaj suvenírov s tematikou SP v Jasnej. Pripravili sme sa na to a rozšírili sme ponuku, ktorá bude dostupná už pred Vianocami. Novinkou je aj tzv. nulová bankovka s vyobrazením Petry Vlhovej a loga SP v Jasnej, ktorá bude nepochybne zberateľsky zaujímavá," dodal Hulej.

Viac o téme: Petra Vlhová Jasná Matej Hulej
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články