Rebríček NAJ športovcov sveta: Fenomén LeBron vyrovnal úctyhodný rekord

LeBron James a Naomi Osaková
LeBron James a Naomi Osaková

NEW YORK - Basketbalista LeBron James bol zvolený agentúrou AP najlepším športovcom roka a štvrtým víťazstvom vyrovnal rekord golfistu Tigera Woodsa a cyklistu Lance Armstronga. V ženskej kategórii, v ktorej je so šiestimi víťazstvami rekordérkou golfistka Babe Didriksonová, získala ocenenie japonská tenistka Naomi Osaková.

James anketu ovládol už v rokoch 2013, 2016 a 2018. V tomto roku si ocenenie vyslúžil ako líder Los Angeles Lakers, ktorých doviedol k titulu v NBA. Bol to jeho štvrtý triumf v najlepšej lige sveta, získal ho s tretím klubom a štvrtýkrát bol tiež vyhlásený najlepším hráčom finálovej série.

V hlasovaní zvíťazil tesne pred quarterbackom Patrickom Mahomesom, ktorý doviedol Kansas City k víťazstvu v lige amerického futbalu NFL. Tretí skončil majster sveta formuly 1 Lewis Hamilton.

Šampiónka US Open Osaková sa stala prvou japonskou víťazkou ankety. Zvíťazila pred najužitočnejšou hráčkou finále ženskej basketbalovej ligy WNBA Breannou Stewartovou, tretia skončila Sarah Fullerová, futbalová brankárka a zároveň hráčka amerického futbalu.


Tagy: LeBron James Naomi Osaková

Zdroj:
ČTK
Foto:
Koláž Športky - SITA/AP/Seth Wenig, Marcio Jose Sanchez

DISKUSIA