VIDEO Divoký zápas v Granade ovládli domáci, Atlético vyhralo vďaka Suárezovi

Uruguajský útočník Luis Suárez v službách AtléticaUruguajský útočník Luis Suárez v službách Atlética Zdroj: SITA/AP Photo/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid vyhrali v stredajšom zápase 16. kola španielskej La Ligy nad Getafe 1:0 a upevnili si prvé miesto v tabuľke. O víťazstve "Los Colchoneros" rozhodol v 20. minúte hlavou urugajský útočník Luis Suárez.

Atletico má trojbodový náskok pred mestským rivalom Realom Madrid, ktorý v stredu večer čakal súboj na ihrisku Elche. Zverenci Diega Simeoneho odohrali o jeden zápas menej ako Real.

Naplno bodovala aj Granada, ktorá otočila duel s Valenciou a vyhrala 2:1. Víťazný gól dal v 88. minúte Jorge Molina. V zápase boli až tri vylúčenia, jednu červenú kartu dostali domáci, dve hostia.

La Liga - 16. kolo:
Granada CF - Valencia CF 2:1 (1:1)
Góly: 45+3. Kenedy, 88. Molina - 36. Gameiro. ČK: 77. Duarte - 70. Jason, 73. Guedes

Atlético Madrid - Getafe CF 1:0 (1:0)
Gól: 20. Suárez

Celta Vigo - SD Huesca 2:1 (1:0)
Góly: 33. Nolito, 61. Aspas – 84. Seoane

Viac o téme: Atlético Madrid Valencia CF Getafe CF Granada CF Celta Vigo La Liga SD Huesca