VIDEO Zdeno Chára opúšťa Boston a mení dres! Pripája sa k slovenskej enkláve vo Washingtone

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: Profimedia

WASHINGTON - Slovenský obranca Zdeno Chára mení po dlhých rokoch klub. Z Bostonu, v ktorom bol niekoľko rokov kapitán a líder prestupuje do Washingtonu. Dlhoročný líder Bostonu podpísal jednoročný kontrakt s platom 795-tisíc dolárov, informoval dnes vysoký viceprezident a generálny manažér Brian MacLellan.

„Sme nesmierne radi, že sa Zdeno stal členom organizácie Capitals,“ uviedol MacLellan. „Cítime, že jeho skúsenosti a vedenie posilnia našu blueline a náš tím.“

 

 

Chára bol v predchádzajúcich 14 sezónach kapitán Bostonu Bruins, ktorý v roku 2011 doviedol k zisku Stanleyho pohára. V roku 1996 ho draftoval klub New York Islanders, po piatich rokoch v organizácii "ostrovanov" zamieril na štyri sezóny do Ottawy. V lete 2006 podpísal zmluvu s Bostonom, v ktorého drese získal v roku 2009 Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu súťaže. V roku 2011 získal okrem Stanleyho pohára aj ocenenie Marka Messiera pre hráča s výnimočnými vodcovskými schopnosťami. Počas 14 sezón sa stal ikonou Bruins, no po sezóne 2019/2020 sa s klubom nedohodol na pokračovaní spolupráce a tretíkrát v kariére zmenil pôsobisko v rámci NHL.

Portál nhl.com pripomína najkrajšie chvíle Cháru v Bostone. Video obsahuje Zdenove góly, ktoré nastrieľal počas jeho dlhoročného pôsobenia v tíme Bruins. 

Chára sa na sociálnej sieti už rozlúčil

Chára sa v stredu popoludní rozlúčil s Bostonom v zdĺhavom príspevku na Instagrame, nehovoril však nič o vstupe do Capitals. V dojímavom texte spomínal na svoje 14-ročné pôsobenie v Bostone. 

Chára sa po sezóne 2019/2020 vyjadril, že v kariére chce pokračovať, pričom jeho priorita je zotrvanie v Bostone. Napokon však zmenil pôsobisko, pričom jedným z dôvodov je aj fakt, že na súpiske Bostonu je až 9 obrancov s jednocestnou zmluvou. Dlhoročný kapitán "medveďov" sa s mestom, klubom i fanúšikmi rozlúčil na instagrame: "Žiaľ, čas, počas ktorého som bol kapitán Bruins, je na konci. Veľká vďaka patrí fanúšikom, ktorí so mnou počas uplynulých 14 rokov zdieľali všetky vzostupy aj pády. Som hrdý na to, že sa nám podarilo vrátiť Stanleyho pohár do Bostonu. Bol to moment, na ktorý nikdy nezabudnem. Chcem, aby obyvatelia Bostonu vedeli, že som hrdý na to, že som bol 'medveď'. Slovom ďakujem neviem dostatočne vyjadriť moju úprimnú vďačnosť. Vždy budem Boston milovať."

 

 

"Moja rodina a ja sme mali to šťastie, že už viac ako 14 rokov nazývame veľké mesto Boston našim domovom. Nedávno ma klub Boston Bruins informoval, že plánuje napredovať so svojimi mnohými mladšími a talentovanými hráčmi, a ja ich rozhodnutie rešpektujem. Bohužiaľ, môj čas ako hrdého kapitána Bruins sa skončil,” napísal Chára.

Počas 14 sezón sa stal ikonou Bruins, no po sezóne 2019/2020 sa s klubom nedohodol na pokračovaní spolupráce a tretíkrát v kariére zmenil pôsobisko v rámci NHL. V tíme Capitals sa stretne s ďalším Slovákom, nádejným obrancom Martinom Fehervárym.

Viac o téme: Washington Capitals Zdeno Chára
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia; VIDEO: nhl.com
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články