Vlhová si robí zálusk na ďalší triumf: V tréningu prekonala viaceré popredné zjazdárky

Petra Vlhová
Petra Vlhová

ST. ANTON - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla šestnásty najlepší čas v prvom tréningu na sobotňajší zjazd Svetového pohára v rakúskom stredisku St. Anton. Zhodne najrýchlejšiu jazdu predviedli domáca Tamara Tipplerová a Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (obe 1:25,80 min), Vlhová za nimi zaostala o 1,25 sekundy. Tretia bola ďalšia Rakúšanka Nina Ortliebová (+0,20).

Slovenská líderka SP dosiahla vo štvrtok navlas rovnaký čas ako Češka Ester Ledecká. Svojím výkonom sa priblížila obom líderkám priebežnej klasifikácie zjazdu, na Švajčiarku Corinne Suterovú stratila iba deväť stotín, Talianku Sofiu Goggiovú dokonca prekonala o 15 stotín sekundy.


Až za Vlhovou sa umiestnili viaceré popredné zjazdárky ako Slovinka Ilka Štuhecová, Talianka Elena Curtoniová, Rakúšanky Ricarda Haaserová či Ramona Siebenhoferová, už výrazne zaostala druhá žena celkového poradia Švajčiarka Michelle Gisinová (+2,22). Druhý tréning sa pôjde v piatok (11.30), zjazd je v sobotu na programe o 11.45 h, v nedeľu je v St. Antone naplánovaný super-G (11.30).


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Gabriele Facciotti

DISKUSIA