Vlhová nedokáže vyhrávať v obrovskom slalome: Zmení sa to dnes? Ja jej stále verím, vyhlásil tréner Magoni

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli po 2. kole nočného slalomu Svetového pohára žien v rakúskom Flachau
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli po 2. kole nočného slalomu Svetového pohára žien v rakúskom Flachau

KRANJSKA GORA - Petra Vlhová v tomto ročníku dokazuje, že má na to, aby atakovala najvyššie priečky vo viacerých disciplínach. Výnimkou je však obrovský slalom. V tomto ročníku zatiaľ nedokázala obhájiť svoje výsledky z minulej sezóny a tak jej momentálne v tejto disciplíne patrí až šiesta priečka.

Dnes to však Liptáčka bude chcieť zmeniť. Na slovinskej pôde v Kranjskej Gore sa odohrajú cez víkend dve podujatia obrovského slalomu a Petra Vlhová bude mať opäť najvyššie ambície. Aj keď jej to ako majsterske sveta v tejto sezóne nejazdí.  

Jej tréner Livio Magoni však v Petre stále vidí hviezdu a na konto svojej zverenkyne adresoval v nedávnom rozhovore pre RTVS pár dobrých slov. Apeloval najmä na jej najsilnejšiu disciplínu – slalom. Na margo obrovského slalomu však nenašiel veľa pochvál. "Neviem, prečo v obrovskom slalome zatiaľ nevíťazí a nemá dostatočné sebavedomie. Z konkurentiek je rovnako silná iba Talianka Marta Bassinová," myslí si rázny Talian Magoni.

Kopec Petre vyhovuje

V rozhovore pre RTVS sa slovenská lyžiarka vyjadrila, že trať je veľmi dobrá a na oba obrovské slalomy sa teší. Jeden z pretekov je náhradou za Maribor, ktorý sa tento rok nemohol uskutočniť. „Páči sa mi to, ale bude to zaujímavé, pretože to dobre vyliali vodou,“ reaguje Vlhová na trať v Kranjskej Gore.

V Slovinsku čakajú lyžiarky dosť náročné podmienky. Včera klesala teplota cez deň až pod -10 stupňov Celzia a inak tomu nebude ani dnes. „Toto je naozaj pravý obrovský slalom. Kto bude silnejší, ten vyhrá,“ dodala Petra, ktorá si bude chcieť pripísať už piate víťazstvo v pretekoch Svetového pohára v tejto sezóne.

Začiatok prvého kola je naplánovaný na 11:00. Sledujte ho v online prenose spolu so Športkami. 


Tagy: Petra Vlhová Kranjska Gora Livio Magoni

Zdroj:
športky
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA