VIDEO Shiffrinovú zdolala, ale na najlepšie nemala: Vlhová hodnotí obrák v Kranjskej Gore

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára v slovinskej Krajnskej Gore
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára v slovinskej Krajnskej Gore

KRANJSKA GORA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára štvrté miesto. V Kranjskej Gore zaostala za víťaznou Taliankou Martou Bassinovou o 1,58 sekundy. Druhá skončila Francúzka Tessa Worleyová (+0,80 s) a tretia bola Švajčiarka Michelle Gisinová (+1,46 s).

Dvadsaťštyriročná Bassinová dosiahla štvrté víťazstvo na podujatiach SP, všetky má na konte v tejto disciplíne. V tejto sezóne sa radovala už tretíkrát zo štyroch súťaží, keď uspela aj na úvod zimy v Söldene a v prvom z dvoch "obrákov" v Courcheveli. So ziskom 300 bodov sa obliekla do červeného dresu líderky hodnotenia disciplíny, na čele celkového poradia prestížneho seriálu zostala Vlhová (749 b.), najbližšia prenasledovateľka Gisinová (635 b.) na ňu stiahla iba desať bodov.

"Necítila som sa v tom úplne ideálne, trošku som sa trápila. Pohoršila som si o jedno miesto, opäť je to štvrté miesto, ale zajtra máme nový deň. Budem sa snažiť oddýchnuť si a uvidíme, ako to pôjde," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS. V rovnakom dejisku na ňu čaká obrovský slalom aj v nedeľu (9.15/12.15 h).


Tagy: Tessa Worleyová Petra Vlhová Kranjska Gora Michelle Gisinová Marta Bassinová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: Facebook/Šport v RTVS

DISKUSIA