Dukla Trenčín reaguje na odchod gólmana do NHL: Klub angažoval fínskeho brankára

Connor LaCouvee
Connor LaCouvee

TRENČÍN - Kanadský hokejový brankár Connor LaCouvee ukončil svoje pôsobenie v Dukle Trenčín a zamieril do organizácie klubu Arizona Coyotes. Vedenie "vojakov" zareagovalo na jeho odchod angažovaním 25-ročného Fína Anttiho Karjalainena. Extraligista o tom informoval na sociálnych sieťach.

Dukla angažovala Lacouveeho v závere novembra 2019 a v najvyššej slovenskej súťaži stihol nastúpiť do deviatich zápasov. V nich dosiahol 92,6-percentnú úspešnosť zásahov, priemer 2,08 inkasovaného gólu na zápas, pričom raz si udržal čisté konto. S Duklou mal podpísanú zmluvu s platnosťou do konca sezóny 2020/2021, no napokon našiel s vedením spoločnú reč, keďže ponuku z Arizony považuje za životnú šancu.


Karjalainen doteraz pôsobil najmä vo fínskych súťažiach, v najvyššej lige nastúpil do 68 stretnutí, v ktorých dosiahol priemer 2,50 inkasovaného gólu na zápas a 90-percentnú úspešnosť zásahov. V ročníku 2020/2021 chytal v druhej najvyššej fínskej súťaži Mestis. V drese Hokki Kajaani mal v 11-tich zápasoch gólový priemer 2,76 a úspešnosť zásahov 92,4 percenta.


Tagy: Dukla Trenčín Arizona Coyotes Connor LaCouvee Antti Karjalainen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
hkdukla.sk

DISKUSIA