Budú potrebovať Dekrét kandidáta: Adepti na olympijské a paralympijské hry v Tokiu dostanú zelenú!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Eugene Hoshiko

BRATISLAVA - Kandidáti na účasť na tohtoročných olympijských a paralympisjkých hrách v Tokiu budú mať od 27. januára umožnené hromadné podujatia nevyhnutné pre ich športovú prípravu a kvalifikáciu. Budú však potrebovať "Dekrét kandidáta", podujatia sa musia konať bez obecenstva a všetci účastníci musia mať negatívny RT-PCR alebo antigénový test na ochorenie COVID-19 nie starší ako sedem dní.

Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková v súvislosti s novou vyhláškou úradu účinnou od 27. januára. "Umožňuje sa činnosť prevádzok, ktoré poskytujú služby nevyhnutné pre športovú činnosť osôb, ktoré sú držiteľmi dekrétu o zaradení do širšej nominácie olympijského alebo paralympijského tímu," priblížila ďalej hovorkyňa. Stanovujú sa tiež podmienky činnosti prevádzok, nemôžu napríklad poskytovať služby pre iné osoby.

Úradu verejného zdravotníctva doteraz povolil športovcom len organizovanie jedenástich profesionálnych súťaží v piatich odvetviach - futbal, hokej, basketbal, volejbal a hádzaná a taktiež prípravu v Karanténnom centre pre vrcholové športy. v šamorínskej "bubline".

Viac o téme: COVID-19 Dekrét kandidáta
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Eugene Hoshiko
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články