VIDEO Petra Vlhová po skvelom výsledku v zjazde: Dnes mi to vyšlo naozaj super!

Petra Vlhov�Petra Vlhov� Zdroj: SITA/AP/Marco Tacca

CRANS-MONTANA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v Crans Montane napodobnila svoje umiestnenie v zjazde spred roka, kedy skončila taktiež na výbornom štvrtom mieste. Zároveň vyrovnala svoje najlepšie umiestnenie v zajzde. Z triumfu sa radovala Talianka Soffia Goggiovoá, za ktorou Vlhová zaostala o 89 stotín sekundy. Druhé miesto obsadila Češka Ester Ledecká (+0,20), tretia bola Američanka Breezy Johnsonová (+0,57).

"Dnes mi to vyšlo naozaj super, iba trošku mi chýbalo na pódium. Každopádne, je to môj najlepší výsledok v zjazde. Išlo sa mi veľmi dobre, možno hneď po štarte som nešla tak, ako som mala ísť, potom som sa snažila púšťať lyže a robiť všetko, čo mi povedal Livio (tréner Magoni, pozn. red.). V cieli som sa potom veľmi tešila," povedala po zjazde dobre naladená Vlhová.

"Fúkal vietor, museli sme tak stáť dlho na štarte. Snažila som sa zostať koncentrovaná. Ten vietor bol silný a nárazový. Mala som veľmi dobre pripravené lyže, už na štarte som cítila, že sú super. Na rovine som sa ich potom snažila pustiť," komentovala svoju jazdu 25-ročná Slovenka. 

Vlhová nechala za sebou viaceré popredné zjazdárky i ďalšie konkurentky v boji o veľký glóbus. Skvelým výsledkom zvýšila náskok v celkovom poradí SP pred druhou Gisinovou už na 110 bodov.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Petra Vlhová Crans Montana
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Marco Tacca; VIDEO: RTVS
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články