VIDEO Vlhová v super-G opäť žiarila: Dnes bude chcieť výsledok zopakovať! Toto je jej štartové číslo

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP - Marco Trovati

GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila vo včerajšom super-G Svetového pohára desiate miesto. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene zaostala za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou o 1,27 sekundy. Druhá skončila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová s odstupom 68 stotín a tretia bola Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová (+0,93 s).

Slovenská lyžiarka odjazdila v super-G už štandard a svojimi výkonmi sa pomaly, ale isto ťahá aj medzi špicu v rýchlostných disciplínach. Kým včerajšie preteky boli náhradou za švajčiarsky St. Moritz, dnes sa super-G zopakuje už so štatútom pretekov v Garmischi. Včera Petra vyšla na trať s poradovým číslom 14, ktoré jej sedelo. Po pár zaváhaniach na trati a pre nerovnosť snehovej pokrývky však výsledok stačil len na desiate miesto. Včerajšie super-G však bolo veľmi vyrovnané a samotná Petra stratila na pódium len 34 stotín.

Dnes by sa chcela rozhodne posunúť vyššie a zobrať tak čo najviac možných bodov do poradia o celkový triumf. Na druhé miesto sa včerajším víťazstvom posunula Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá stráca na Petru 62 bodov. Dnes doobeda Vlhová vyštartuje s číslom 20. Jednotku si vybrala včerajšie prekvapenie, Nórka Lieová, s dvojkou vyrazí na trať Rakúšanka Christine Scheyerová a trojka na štartovej listine bude opäť Tamara Tipplerová. Spomedzi najväčších súperiek Petry Vlhovej v boji o veľký krištáľový glóbus sa Lara Gutová-Behramiová predstaví na trati ako siedma v poradí, Michelle Gisinová zvolila oddychový víkend a na štart nedeľňajších pretekov nenastúpi.

Víťazka včerajšieho super-G Lara Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP Photo/Giovanni Auletta

Viac o téme: Petra Vlhová Michelle Gisinová Lara Gutová-Behramiová
  • Zdroj: TASR, športky