VIDEO Vavrovo Lazio ide ako parný valec: Rimania si poradili aj s Atalantou

Futbalisti Lazia oslavujú gólFutbalisti Lazia oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Stefano Nicoli/LaPresse

BERGAMO - Futbalisti Lazia Rím zvíťazili v nedeľnom súboji 20. kola talianskej Serie A na pôde Atalanty Bergamo 3:1 a preskočili súpera v tabuľke. Rimania potvrdili výbornú formu, natiahli sériu víťazstiev už na päť zápasov a posunuli sa na piate miesto, Atalanta je šiesta. Slovenský obranca Denis Vavro nefiguroval na zápasovej súpiske Lazia.

Calgiari remizovalo so Sassuolom 1:1, keď o výhru prišlo v piatej minúte nadstaveného času. Slovenský reprezentant v službách Sassuola Lukáš Haraslín sledoval zápas z lavičky náhradníkov.

Udinese Calcio sa po sérii deviatich zápasov bez víťazstva dočkalo trojbodového zisku, keď uspelo na ihrisku Spezie 1:0. Jediný gól strelil v 52. minúte Rodrigo De Paul z pokutového kopu. Oba tímy dohrávali zápas s desiatimi hráčmi, v 76. minúte videl po druhej žltej červenú kartu autor gólu De Paul, o desať minút neskôr putoval predčasne pod sprchy aj domáci Riccardo Saponara.

Futbalisti Parmy v zostave so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehrali v nedeľnom stretnutí 20. kola talianskej Serie A na ihrisku Neapola 0:2. Domácich poslal v 32. minúte do vedenia Elif Elmas, víťazstvo SSC spečatil v 82. minúte Matteo Politano. Kucka odohral za hostí celý zápas, jeho krajan v službách Neapola Stanislav Lobotka do hry nezasiahol. "Partenopei" sa držia na štvrtej priečke, Parma pokračuje v trápení a zostala na 19. mieste. Na výhru v lige čaká od 30. novembra.

AS Rím doma zdolal Hellas Veronu 3:1, keď rozhodol o víťazstve troma gólmi už v prvej polhodine. "Vlci" sú v tabuľke tretí, pred štvrtým obhajcom Juventusom majú jednobodový náskok.