Český hokej pritlačený do kúta: Neprofesionálne súťaže sa už v tejto sezóne hrať nebudú!

Tomáš Král
Tomáš Král

PRAHA - Prezident Českého zväzu ľadového hokeja (ČSLH) Tomáš Král formálne ukončil všetky domáce neprofesionálne súťaže okrem extraligy akadémií.

Dôvodom je pretrvávajúci núdzový stav a súvisiace vládne opatrenia vrátane zákazu amatérskych súťaží a športovaní na zimných štadiónoch. Ukončená tak bola pre sezónu 2020/21 druhá liga, extraliga juniorov, extraliga dorastu, liga juniorov, liga dorastu, žiacke súťaže a súťaže žien.

Všetky boli prerušené 11. októbra a momentálne nie je reálne, aby účastníci zohrali aspoň polovicu zápasov potrebných na určenie postupujúcich a regulárne dokončenie súťaží.

"Ani okolnosťami vynútené ukončenie súťaží neznamená koniec hokejovej sezóny. Znovu preto apelujem na majiteľov a prevádzkovateľov zimných štadiónov, aby ľadové plochy podľa možností nerozpúšťali, pretože tréningová činnosť a náhradný zápasový program sa začnú, akonáhle to vládne opatrenia umožnia," uviedol Král, ktorého výkonný výbor zväzu poveril rozhodnutím už 21. januára. "Je to v záujme nielen hokeja, ale predovšetkým zdravého vývoja populácie a športovania detí a mládeže vôbec," dodal.

V Česku tak budú naďalej pokračovať len extraliga a prvá liga, oficiálne ešte nebola ukončená najvyššia súťaž juniorov - extraliga akadémií. "V tomto prípade vyprší najneskorší termín pre riadne dokončenie ročníka 5. februára," povedal tlačový hovorca ČSLH Zdeněk Zikmund. Je však vysoko nepravdepodobné, že by do piatku súťaž začala.


Tagy: Tomáš Král ČSLH

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA