VIDEO Hráča zo štvrtej ligy už pozná celý svet: Gauthier Mvumbi sa stal virálnou hviezdou

Gauthier Mvumbi
Gauthier Mvumbi

KÁHIRA - Majstrami sveta v hádzanej sa na šampionáte v Egypte stali obhajcovia titulu z Dánska, ale na turnaji zaujali aj iné udalosti či hráči. Jedným z nich bol reprezentat Konžskej demokratickej republiky Gauthier Mvumbi. Jeho krajina bola síce na MS outsiderom, ale z 26-ročného hráča sa stala virálna hviezda internetu.

Môže za to najmä jeho robustná a doslova nešportová postava. Údaje o výške a váhe sa však veľmi líšia, pretože napríklad oficiálny web svetového šampionátu najskôr udával pri jeho mene iba 176 cm a 89 kg, čo mal možno naposledy v žiackej kategórii. Neskôr sa to zmenilo na 192 cm a 110 kg, no reálna hmotnosť je pravdepodobne ešte o kúsok väčšia.

Netreba si ale myslieť, že pivot Gauthier Mvumbi bol v tíme iba do počtu. Obranám súperov robil obrovské problémy, napriek svojej váhe zaujal svižným pohybom a turnaj zakončil s bilanciou 20 gólov, dokonca samotným Dánom dal štyri. V dvoch zápasoch bol vyhlásený za najlepšieho hráča svojho tímu. 

Momentálne síce hráva až vo štvrtej francúzskej divízii za klub Dreux AC, ale pri premiérovej účasti DR Kongo na majstrovstvách sveta sa stal nečakanou hviezdou aj mimo palubovky. Dočkal sa dokonca prirovnania "hádzanársky Shaquille O'Neal". Ba čo viac, slávny basketbalista mu dokonca poslal aj správu. Z neznámeho hráča sa tak doslova cez noc stal hviezdou, ktorej sa dostalo veľkého priestoru aj v médiách po celom svete.


Tagy: DR Kongo Gauthier Mvumbi

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia; Video: YouTube, Twitter

DISKUSIA