Investora Herthy Berlín kríza neodradila: V hlavnom meste chce vytvoriť futbalovú dynastiu

Lars WindhorstLars Windhorst Zdroj: SITA/AP/Andreas Gora

BERLÍN - Lars Windhorst, hlavný investor Herthy Berlín, neplánuje napriek výsledkovej kríze opustiť nemecký futbalový klub. Pre agentúru dpa povedal, že v hlavnom meste Nemecka chce vytvoriť futbalovú dynastiu, podobne ako Andrea Agnelli v Juventuse Turín.

"Viem si predstaviť, že by som v klube zostal niekoľko dekád. Práve rodina Agnelliovcov je dôkazom toho, že sa to dá. Bol by som rád, ak by sa to podarilo aj nám. Je to moje veľké prianie," povedal Windhorst, ktorý zatiaľ neplánuje investovať do klubu viac ako pôvodne avizovaných 374 miliónov eur. "Máme s ním dlhodobé plány a spravíme všetko pre to, aby bol tento projekt úspešný. Rozhodne sme sem neprišli preto, aby sme sa vzdali pri prvej prekážke," zdôraznil spoluzakladateľ spoločnosti Sapinda Group.

Berlínčania sú po 20. kole Bundesligy na 15. mieste a od priečky znamenajúcej baráž o udržanie sa medzi elitou ich delí len lepšie skóre. Windhorst, ktorý do klubu vstúpil v roku 2019, si však zostup nepripúšťa: "Som presvedčený, že sa udržíme v Bundeslige, preto sa touto myšlienkou vôbec nezaoberám. Tím má dostatočnú kvalitu a nový trénerský štáb na čele s Pálom Dárdaiom z neho dokáže urobiť jednotný celok. Ukáže sa to už v najbližších týždňoch."

V 21. kole sa Hertha, ktorej dres si oblieka aj slovenský reprezentant Peter Pekarík, predstaví v sobotu na pôde nováčika zo Stuttgartu.

Viac o téme: Hertha Berlín Peter Pekarík Lars Windhorst
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andreas Gora
  • Zdroj: TASR