Skvelý Polášek má hneď dve šance na Australian Open: Myslím si, že pôjdeme ďaleko!

Filip Polášek
Filip Polášek

MELBOURNE - Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sa prebojovali už do štvrťfinále štvorhry na grandslamovom Australian Open v Melbourne. Vlaňajší semifinalisti zdolali v osemfinále ako turnajové deviatky siedmy nasadený brazílsko-rumunský pár Marcelo Melo, Horia Tecau 6:4, 6:3.

"Súperi dnes hrali výborný tenis. Som veľmi rád, že sa nám podarilo zvíťaziť. Bonus navyše je, že to bolo v dvoch setoch a na kurte sme nestrávili veľa času," citovala oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu slová Poláška, ktoré odzneli v rozhovore pre Slovenský rozhlas. V dueli o postup do semifinále nastúpia Polášek s Dodigom v utorok o 4.00 SEČ proti domácim Austrálčanom Matthewovi Ebdenovi a Johnovi-Patrickovi Smithovi.

K obhajobe vlaňajšieho semifinále chýba slovensko-chorvátskej dvojici vyhrať už iba jeden zápas: "Vo štvrťfinále či v semifinále už nie sú ľahkí súperi, presvedčili sme sa o tom minulý rok. Všetci si mysleli, že práve v semifinále máme najľahších súperov za celý turnaj a nakoniec sme s nimi prehrali. Musíme sa dobre pripraviť, dobre zregenerovať, nech už na druhej strane stojí ktokoľvek. Musíme hrať dobrý tenis, pretože v tejto fáze už nikto nedostane nič zadarmo. Budeme sa sústrediť hlavne na seba. Keď sa priblížime k výkonu, aký sme podali dnes, tak verím, že nebudeme bez šance."

Polášek je v hre aj v miešanej štvorhre. Po boku Češky Lucie Hradeckej sú v osemfinále. "Myslím si, že s Luckou máme šancu. Ona už mix na grandslame vyhrala. Do každého zápasu pôjdem naplno, nevypláca sa vymýšľať. To už potom zaváňa skôr zranením. Žreb máme prijateľný. Keď budeme hrať dobre, myslím, že pôjdeme ďaleko," dodal Polášek, ktorému v debli aktuálne patrí 17. priečka v rebríčku ATP.


Tagy: Filip Polášek Ivan Dodig

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA