Fenomenálny Messi sa dotiahol na ďalšiu legendu: Je najdôležitejší hráč v histórii Barcelony

Radosť futbalistov FC BarcelonaRadosť futbalistov FC Barcelona Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Lionel Messi oslávil vyrovnanie rekordu v počte štartov za španielsky futbalový klub FC Barcelona dvoma gólmi. Svoj tím nimi nasmeroval k domácemu triumfu v pondelňajšom stretnutí 27. kola La Ligy nad Huescou 4:1. Na konte má už trinásť sezón v sérii, v ktorých nastrieľal aspoň dvadsať ligových gólov.

Tridsaťtriročný Argentínčan nastúpil na 767. zápas vo všetkých súťažiach v drese Kataláncov. Rovnaký počet duelov odohral aj niekdajší ikonický špílmacher a Messiho exspoluhráč Xavi Hernández, ktorý pôsobil na Camp Nou sedemnásť rokov. "Je najdôležitejší hráč v histórii Barcelony. Najlepšie na tom je, že stále hrá za nás," vyhlásil tréner Ronald Koeman pre agentúru AFP.

Messi otvoril skóre už v 13. minúte, keď sa vyhol protihráčovi, posunul si loptu na hranicu šestnástky a ľavačkou ju poslal do horného rohu bránky. Jeho zásah napodobnil Antoine Griezmann, hostia znížili v nadstavenom čase prvého polčasu vďaka jedenástke Rafaela Mira. Messi predviedol svoje umenie aj po zmene strán, v 53. minúte naservíroval loptu z ľavej strany presne na hlavu Oscara Mingueza a ten nekrytý prinavrátil favoritovi dvojgólový náskok. Argentínsky útočník skóre aj uzavrel, v 90. minúte sa presadil tečovanou strelou spoza pokutového územia. V tom čase už bol na trávniku slovenský obranca Denis Vavro, ktorý za Huescu nastúpil v 78. minúte.

"Je to neuveriteľné. Jeho prínos pre klub je enormný, už toho pre Barcelonu toľko urobil," dodal Koeman. Messi si vyslúžil slová chvály od súčasných i bývalých spoluhráčov. Vo videoodkaze ho pozdravili Gerard Piqué, Sergio Busquets, Luis Suárez, Neymar, Andrés Iniesta, Carlos Puyol či práve Xavi Hernández. Od neho sa môže Messi osamostatniť na čele historického rebríčka klubu už v nedeľnom zápase najvyššej španielskej súťaže proti Realu Sociedad San Sebastian. "Neustále prekonávaš nejaké rekordy. Myslím si, že tento hovorí veľa o tom, čo znamenáš pre Barcelonu," uviedol Suarez. "Všetci si myslíme, že si z inej planéty," dodal Neymar.

Radosť futbalistov Barcelony Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Joan Monfort

"Blaugranas" zvíťazili vo štvrtom stretnutí La Ligy za sebou a k vedúcemu Atleticu Madrid sa priblížili na rozdiel štyroch bodov. Atletico bojuje o prvý ligový titul od roku 2014, nedávno však prišlo o svoj komfortný náskok na čele tabuľky, keď z predchádzajúcich šiestich duelov uspelo iba v dvoch. V sobotu remizovalo s Getafe 0:0 a na Camp Nou zavíta v máji. "Hovorili sme, že sa nikdy nevzdáme. Máme kvalitné mužstvo, ktoré môže pomýšľať na titul, a momentálne sa nám darí," povedal barcelonský stredopoliar Pedri Gonzalez.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Ronald Koeman