ROZHOVOR s Michalom Ďurišom pred kvalifikačnými bojmi: Aj Cyprus má kvalitu

Michal Ďuriš Michal Ďuriš Zdroj: TASR/PA/Liam McBurney

BRATISLAVA - Slovenskú reprezentáciu už o pár dní čakajú prvé kvalifikačné zápasy v boji o účasť na majstrovstvách sveta vo futbale 2022. Tie sa budú konať v Katare. Jedným zo súperov Slovenska v kvalifikácii je aj Cyprus, kde pôsobí slovenský reprezentant Michal Ďuriš. 32-ročný útočník oblieka dres Omnie Nikózia, s ktorou momentálne figuruje na čele ligovej súťaže. Športky vyspovedali skúseného futbalistu pred blížiacim sa reprezentačným zrazom.

Cyprus je vaším futbalovým domovom už zopár rokov, ako sa tam cítite?

"Cítim sa tu dobre po futbalovej aj životnej stránke. Rodina je tu tiež veľmi spokojná."

Pandémia koronavírusu zasiahla celý svet, vedeli by ste nám popísať fungovanie v krajine a to, ako ovplyvnila pandémia váš život profesionálneho športovca?

"Denný futbalový proces je rovnaký ako predtým. Avšak fanúšikovia nemôžu chodiť na zápasy, čo nám tiež veľmi chýba. Máme skvelých fanúšikov a určite nám chýba atmosféra. Na Cypre je lockdown a môžete sa voľne pohybovať iba dvakrát denne, aj to keď pošlete textovú správu na určité číslo."

Cyprus je jedným zo súperov Slovenska v kvalifikačnom boji o účasť na MS vo futbale. Ako by ste hodnotili domácu súťaž a kvalitu hráčov?

"Cyperská liga je kvalitná, hrajú tu skúsení hráči zo zahraničia doplnení šikovnými mladými hráčmi z Cypru."

Michal Ďuriš Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Petros Karadjias

Reprezentačné výbery sa stretnú už o pár dní (pozn. 24. marca). Nakoľko poznáte tamojší futbal, kontaktoval vás reprezentačný kouč Štefan Tarkovič ohľadom informácií o tamojšom futbale?

"Tréner reprezentácie tu bol pre 3 týždňami osobne na našom zápase, kde mal možnosť vidieť kvalitu súťaže a hráčov, keďže v našom mužstve je 5 hráčov z cyperskej reprezentácie."

Čo považujete za najväčšiu hrozbu futbalistov Cypru v kvalifikačných bojoch? Majú nejaké talenty, ktoré by sa vedeli presadiť aj v top európskych ligách?

"Nastala zmena hlavného trénera, určite budú nejaké zmeny v hre alebo hráčoch. Posledné zápasy hrali s mladými hráčmi. Je tu veľa talentovaných hráčov, ktorí hrávali alebo hrávajú so mnou. V posledných zápasoch ich podržal vynikajúcimi zákrokmi ich brankár Demetris Demetriou."

Zostrih zápasu: Azerbajdžan - Cyprus

Netreba zabudnúť, že onedlho začína aj ďalší futbalový sviatok v podobe EURO. Ako vidíte šance Slovenska v nabitej skupine (pozn. Španielsko, Švédsko, Poľsko)?

"Sústredíme sa momentálne na najbližší zápas – zápasy. Ale určite máme zaujímavú skupinu, čo sa týka tímov a hrateľnosti."

Sledujete dianie aj v slovenskom futbale? Do Slovana Bratislava prišiel Weiss, hovorilo sa aj o Hamšíkovi. Vidíte sa možno aj vy niekedy v drese klubu z Fortuna ligy?

"Je to dobré, keď sa vracajú reprezentační hráči naspäť do slovenskej ligy pomáhať klubom, kde začali svoju kariéru. Ja by som sa v budúcnosti určite chcel vrátiť do slovenskej ligy."

Viac o téme: Michal Ďuriš Slovenská reprezentácia Omnia Nikózia
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: Športky