VIDEO Vitaj, Mick! Emotívny príbeh pokračuje, meno Schumacher je opäť na scéne

Mick SchumacherMick Schumacher Zdroj: SITA/AP/Dan Istitene

SACHIR - Nemecký jazdec formuly 1 Mick Schumacher je šťastný, že môže po deviatich rokoch vrátiť slávne meno medzi svetovú špičku. Dvadsaťdvaročný pilot tímu Haas prežije v nedeľňajšej úvodnej Veľkej cene Bahrajnu debut v F1 a do prestížneho seriálu vstúpi 30 rokov potom, čo v ňom začínal aj jeho otec a sedemnásobný majster sveta Michael. Zároveň sa teší na to, ako sa stretne s jeho bývalými rivalmi. Obľúbil si hlavne Kimiho Räikkönena.

"Je pravda, že som s ostatnými zatiaľ veľmi nepretekal, pretože som počas testov stretával iných chlapcov, avšak s Kimim sme sa už stretli a poznám ho pomerne dobre. Je to milý človek a bolo skvelé sa s ním porozprávať. Dal mi tiež niektoré rady a tipy," rozprával Schumacher pre oficiálnu stránku F1 na adresu muža, ktorý v roku 2007 vystriedal jeho otca vo Ferrari. Samotný fínsky matador z Alfy Romeo sa už v minulých dňoch nechal počuť, že sa na rozvoj nemeckého mladíka teší, a neváhal podotknúť, že pri porovnaní s jeho otcom vidí veľa spoločného.

Rovnako tak sa ale bude Schumacher junior na trati stretávať s Fernandom Alonsom, ktorý v roku 2005 ukončil Michaelovu dominanciu a sériu piatich titulov, alebo Lewisom Hamiltonom, ktorý ho o osem rokov neskôr nahradil v Mercedese. "Áno, keď si toto uvedomíte, je to trochu smiešne. Myslím, že je ale na tom vidieť, ako dlho sa tomu títo ľudia venujú, a tým, že tu stále sú, boli očividne aj úspešní," povedal Schumacher, ktorý možnosť štartu medzi 20 najlepšími jazdcami sveta označil za splnený sen.

Rodák z Vufflens-le-Chteau už v minulých rokoch vyhral v nižších sériách F3 a F2, a hoci nebude mať v Haase monopost, s ktorým by mal atakovať čelné priečky, stále patrí do akadémie tímu Ferrari a nádejám do budúcna. Za tímového kolegu bude mať ďalšieho nováčika Nikitu Mazepina. "Som preto šťastný, že som sa sem dostal, a budem chcieť ukázať svoj potenciál. Prial by som si zlepšovať sa ako pilot i ako človek," doplnil.

Mick Schumacher Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Dan Istitene

V Bahrajne je navyše aj bez svojich rodinných príslušníkov, a keď na tlačovej konferencii dostal otázku, ako by sa pri jeho debute cítil jeho otec, ktorého zdravotný stav je po nehode v roku 2013 stále neznámy, nechcel svoju odpoveď príliš rozvádzať. "Myslím, že je to skôr osobná otázka a nie téma, na ktorú by som mal nejako odpovedať. Mám tu okolo skupinu svojich ľudí a som si istý, že to všetko zvládneme," dodal pre agentúru Reuters Schumacher.

Viac o téme: Michael Schumacher Kimi Räikkönen Mick Schumacher Haas
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/FORMULA 1
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články