Lyžiarska expertka o Vlhovej a Magonim: Boli tam veci, ktoré vyskakovali na povrch... My sme o nich vedeli

Petra Vlhová so svojím trénerom Liviom MagonimPetra Vlhová so svojím trénerom Liviom Magonim Zdroj: SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti

BRATISLAVA - Po piatich rokoch sa cesty Petry Vlhovej a Livia Magoniho rozišli. Slovenská lyžiarka toto rozhodnutie zverejnila v utorok na sociálnej sieti. Stalo sa tak po historickom úspechu, kedy Petra Vlhová získala veľký krištáľový glóbus.

Bývalú českú lyžiarku Evu Kurfürstovú, ktorá momentálne pôsobí ako expertka pre Eurosport, toto rozhodnutie vôbec neprekvapuje. "Neprekvapilo ma to po posledných mediálnych vystúpeniach Livia Magoniho. Myslela som si však, že to spolu ešte potiahnu aj v olympijskej sezóne. Aj keď tam boli veci, ktoré vyskakovali na povrch. My v lyžiarskom svete sme o nich vedeli, ale mala som pocit, že to ešte jednu sezónu zvládnu," povedala pre sportnet, kde hovorí o správnom riešení situácie: "Dostalo sa to do bodu, keď jeho odchod bol v daný okamih najlepším riešením pre všetky strany. Či je to dobré alebo zlé? Pred rokom by som povedala, že to nie je dobré riešenie, že by bolo ideálne dokončiť ich misiu až do olympiády v Pekingu. Na druhej strane veľký krištáľový glóbus už získali a misia bola naplnená. Keby ostali spolu o rok dlhšie, nebolo by to funkčné a bolo by to trápenie pre obe strany."

Po boku slovenskej lyžiarky by si vedela predstaviť rakúskeho trénera, ktorý odišiel od Vlhovej veľkej konkurentky. "Viacerí tréneri sú rozobratí. Tieto veci sa dohadujú oveľa skôr. Hneď na prvú mi napadol Rakúšan Klaus Mayrhofer, ktorý odišiel od Švajčiarky Wendy Holdenerovej. Je to tréner, ktorý sa orientuje na technické disciplíny, ktoré sú Vlhovej prioritou," dodala Kurfürstová.

Lyžiarska expertka však upozorňuje, že s príchodom nového trénera musí jej tím rátať s určitými zmenami. "Petra získala veľký glóbus a vyššia úroveň vo svetovom lyžovaní už neexistuje. Je otázka, na čo sa zamerajú, či na malé glóbusy a veľký nechajú len tak plynúť, alebo na olympijské medaily. S novým trénerom to nebude len o tom, čo si predstavuje Vlha tím, ale aj aká bude predstava trénera," uzavrela.

Viac o téme: Petra Vlhová Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články