Priekopník MMA na Slovensku o šanciach Slovákov v UFC: Trnavské zázemie je dôležité pre celú komunitu

Roland Čambal Roland Čambal Zdroj: Facebook/RSC

BRATISLAVA - Roland Čambal patrí medzi priekopníkov MMA na Slovensku. Zápasník, ktorý zápasil v organizáciách XFN, Oktagon MMA či v slávnej ruskej ACB, ktorá sa neskôr premenovala na ACA, nám prezradil viac o jeho spätí s MMA. Poskytol nám taktiež svoj názor na to, čo sa v súčasnej situácii deje na slovenskej scéne.

Čambal svoju kariéru odštartoval perfektne, keď si do roku 2017 pripísal 12 víťazstiev a na konte mal len tri prehry. Jednu z nich utrpel proti Gáborovi Borárosovi na Oktagon 2. "S Gáborom to bolo najviac mediálne vyhrotené z pohľadu reakcií fanúšikov na internete. Bol v ten deň lepší, takže to samozrejme neľutujem, aj o tom je MMA," konštatoval Čambal.

Konto tohto borca je bohaté, absolvoval celkovo 25 profi zápasov, pričom si pripísal 14 víťazstiev, z toho sedemkrát spôsobom KO a trikrát zvíťazil na submisiu, čo potvrdzuje, že je kvalitný nielen v stand-upe, ale aj na zemi. "V kariére som si dal veľa zápasov a som na to hrdý. Mal som problémy s kolenami, no po poslednej návšteve lekára sme zhodnotili, že môžem trénovať a momentálne sa chystám aj na zápas v Poľsku. Som taktiež tréner vo svojom gyme. Som šťastný, že sa môžem venovať tomuto športu naplno, keďže ma nesmierne napĺňa," prezradil 36 ročný Čambal. 

Roland Čambal Galéria fotiek (3) Zdroj: Facebook/RSC

Zápasník z Nových Zámkov potvrdil, že v roku 2011 pri zakladaní gymu RSC Nové Zámky len málokto vedel, čo MMA skutočne je. Voči tomuto športu boli mierené mnohé predsudky. "Ľudia si mysleli, že sme vandali a bitkári. Pravda je taká, že tento šport nás práve vytrhol z toho, aby sme nimi boli, pretože sme sa na tréningu dostatočne vybúrili. Dnes už o tom, že v MMA sa zápasí v klietke s malými rukavicami, vie každý dedko a babka," trefne opísal situáciu Čambal. 

Roliho sme sa pýtali aj na jeho pohľad na slovenskú scénu, prípadne, ktorého z borcov by sme mohli podľa neho o pár mesiacov, či rokov vidieť teoreticky v UFC. "Ide to tu dopredu, pochopiteľne vďaka Oktagonu, no u nás aj vďaka skvelej práci Spartakusu v Trnave. Vedenie to dalo dokopy a je obrovským plusom pre celú komunitu, že aj napriek pandémii môžu chalani napredovať. Zázemiu to pomáha a myslím si, že aj vďaka tomu vyrastú ďalší borci, akým je Lajoš Klein. Veľkú šancu sa dostať do UFC má Roman Paulus, ktorý je ešte mladý, no má to našliapnuté veľmi dobre. Šancu vidím aj u Vojta Barboríka, ktorý sa rozhodol ísť do KSW, no ak tam povyhráva nejaké zápasy, tak by pre UFC bol určite atraktívny," prezradil zakladateľ gymu v Nových Zámkoch. 

V poslednom období sa často spomína aj meno Martina Budaya, ktorý taktiež trénuje v Spartakuse. "Bady by sa podľa mňa do UFC mohol dostať už po ďalšom zápase. Nejde ani tak o titul, keďže UFC tituly organizácií, ktoré nie sú celosvetovo známe, nerieši. Dôležitejšie v tomto smere je to, že je ťažká váha a tých v podobnej kvalite veľa nie je," prezradil Čambal. 

Viac o téme: Roland Čambal Oktagon MMA
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články