Explózia slovenskej radosti: Futsalisti historický postup na EURO spečatili hladkým triumfom!

Víťazné oslavy slovenských futsalistovVíťazné oslavy slovenských futsalistov Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

CIORESCU - Slovenská futsalová reprezentácia si prvýkrát v histórii zahrá na európskom šampionáte. Priamy postup z druhého miesta 3. kvalifikačnej skupiny si zaistila utorkovým víťazstvom 4:0 na palubovke Moldavska. V Ciorescu strelil dva góly hostí Gabriel Rick, o ďalšie zásahy sa postarali Dušan Rafaj a Martin Směřička.

Kontinentálny šampionát sa bude konať 19. januára - 6. februára 2022 v holandských mestách Amsterdam a Groningen. Slovákov čaká na záverečnom turnaji MS, resp. ME premiérové vystúpenie. Víťazom 3. skupiny sa minulý štvrtok vďaka remíze 1:1 v Leviciach stal Azerbajdžan, ktorý nastúpi v stredu o 17.00 SELČ v Baku proti Grékom.

Na ME postúpi okrem ôsmich víťazov skupín aj šesť najlepších tímov z druhých miest, medzi ktoré sa so ziskom 11 bodov dostalo aj Slovensko. Dva najhoršie tímy z druhých priečok odohrajú baráž o zostávajúcu šestnástu miestenku (14.-17. novembra 2021). Holandsko ako organizátor šampionátu má istú účasť.

kvalifikácia ME 2022 vo futsale - 3. skupina:

Ciorescu
Moldavsko - SLOVENSKO 0:4 (0:1)
Góly: 27. a 39. Rick (druhý z pen.), 6. Rafaj, 25. Směřička. Rozhodovali: Peronová - Colombin (obaja Tal.), Bugenko (Mold.), ŽK: Tacot, Chitoroagi, Nicolaiciuc - Rick, ČK: 39. Lascu (Moldavsko)

zostava SR: Karpiak (Herko) - Rick, Kozár, Doša, Drahovský - Rafaj, Serbin, Směřička, Zdráhal, Kyjovský, Zaťovič, Brunovský, Ševčík

Hlasy po zápase /zdroj: www.futsalslovakia.sk/

Marián Berky, tréner SR: "Pocity sú úžasné, prvýkrát ideme na EURO. Splnili sme hlavný cieľ, ktorým bol postup. Všetci hráči si zaslúžia veľkú poklonu. Dovolíme im osláviť tento úspech, pretože si to za celý kvalifikačný cyklus a predvedené výkony zaslúžia."

Tomáš Drahovský, hráč SR: "Teraz po zápase sa pocity veľmi ťažko opisujú. Píšeme históriu, ideme prvýkrát na EURO. Bolo vidieť, že tento tím ide od začiatku kvalifikácie za vytúženým cieľom, hoci výsledky spočiatku neboli ideálne. Napokon sme si však postup zaslúžili. Vedeli sme, že dnešný zápas bude najdôležitejší. Pri všetkej úcte k Moldavsku, ak by sme tu nevyhrali, nemali by sme čo robiť na EURO."

zostávajúci program:

streda 14. apríla
Baku
17.00 Azerbajdžan - Grécko

tabuľka:
1. Azerbajdžan         5  4  1  0  18:6  13*
2. SLOVENSKO           6  3  2  1  21:9  11*
3. Moldavsko           6  1  2  3  14:22  5
4. Grécko              5  0  1  4   4:20  1
* - postup na ME

Viac o téme: Slovensko Futsal Moldavsko Kvalifikácia na EURO
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: FMF TV
  • Zdroj: TASR