Prípad Kúdela naberá na obrátkach: Škótska polícia vraj chystá obvinenie, hrozí mu väzenie!

Ondřej Kúdela dostáva žltú kartuOndřej Kúdela dostáva žltú kartu Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

GLASGOW - Škótska polícia sa podľa právnika fínskeho futbalistu Glena Kamaru z Glasgowa Rangers chystá obviniť obrancu Slavie Praha Ondřeja Kúdelu z rasistického správania. Hrozí mu tak až polročné väzenie.

"Škótska polícia dnes potvrdila, že odovzdala prokuratúre na posúdenie prípad Ondřeja Kúdelu, vzťahujúci sa na zápas Rangers so Slaviou Praha z 18. marca," uviedol Kamarov právnik Aamer Anwar vo vyhlásení, ktoré citovala agentúra Reuters. "Polícia je presvedčená, že má dostatok dôkazov pre trestné obvinenia z rasistického správania Kúdelu voči Glenovi Kamarovi," dodal.

Polícia zatiaľ Kúdelu v prípade nevypočula. Český hráč kvôli zdravotným komplikáciám necestoval so Slaviou do Londýna na úvodné štvrťfinále proti Arsenalu, navyše už mal v tej dobe predbežne zastavenú činnosť na jeden zápas. "Je sklamanie, že pán Kúdela doteraz s políciou nespolupracoval, nedostavil sa na žiadny výsluch a nedodal ani svoju výpoveď," vyhlásil Anwar.

Britská BBC vo štvrtok informovala, že polícia prijala správu o obvinení z rasizmu počas zápasu Európskej ligy UEFA 2020/2021 Glasgow Rangers - Slavia Praha. Obranca českého majstra dostal v stredu od disciplinárky UEFA dištanc na desať zápasov za údajnú rasistickú urážku Kamaru. Trest platí aj pre reprezentáciu a príde tak o účasť na EURO 2020.

Viac o téme: Slavia Praha Glasgow Rangers Ondřej Kúdela Glen Kamara
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, ČTK