Beckham s úprimným odkazom: Futbal musí byť pre všetkých, musíme brániť jeho hodnoty!

David BeckhamDavid Beckham Zdroj: SITA/AP/Jose Sanchez

BRATISLAVA - Mimoriadne správy o vzniku Európskej Superligy, ktorá by mala priamo konkurovať súťažiam UEFA zaplavili celý svet. Pohľady a názory na tieto plány sú rôzne, no väčšina futbalovej verejnosti zatiaľ zostáva skeptická.

Podobný názor vyslovil aj bývalý anglický reprezentant David Beckham. Odchovanec Manchestru United či ex-futbalista Realu Madrid, AC Milána a PSG považuje tieto kroky za nebezpečné. Podľa 45-ročnej populárnej futbalovej ikony sa musia chrániť hodnoty futbalu.

"Som niekto, kto miluje futbal. Bol mojim životom odkedy si pamätám. Miloval som ho ako malý chlapec, ako fanúšik, ktorým stále som. Ako bývalý hráč a teraz majiteľ klubu viem, že futbal bez fanúšikov nie je nič. Futbal musí byť pre všetkých. Futbal musí byť férový a musia platiť nejaké pravidlá. Ak sa neubránia tieto hodnoty, hra, ktorá všetci milujeme, bude v nebezpečí," uviedol Beckham, ktorý stál za vznikom amerického timu Inter Miami.

 

I’m someone who loves football. It has been my life for as long as I can remember. I loved it from when I was a young...

Posted by David Beckham on Monday, April 19, 2021

 

 

 

 

Viac o téme: David Beckham Inter Miami
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky