Zmena, ktorá sa dotkne aj Slovákov! Naša reprezentácia na EURO nepocestuje ani do Dublinu

Tréner slovenskej reprezentácie Štefan TarkovičTréner slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič Zdroj: TASR/Martin Baumann

DUBLIN - Dublin vypadne zo zoznamu dejísk futbalových ME 2020. Vo štvrtok o tom informovali britské médiá. V hlavnom meste Írska mala slovenská reprezentácia odohrať dva zápasy základnej E-skupiny proti Poľsku a Švédsku.

O dejiskách duelov definitívne rozhodne Európska futbalová únia (UEFA) na piatkovej na videokonferencii exekutívy. Portál BBC Sport uviedol, že Dublin určite príde o tri stretnutia skupinovej fázy ako aj o osemfinálový súboj. Ten by sa mal podľa britskej televízie presunúť na štadión Wembley. V Írsku pravdepodobne v júni ešte nepustia divákov na štadión, pričom UEFA požadovala od všetkých usporiadateľských miest garancie, že sa počas zápasov dostanú na tribúny fanúšikovia.

Už v stredu vypadlo zo zoznamu dejísk Bilbao, kde mali Slováci uzavrieť svoje účinkovanie v základnej E-skupine proti domácemu Španielsku. Úrady v Baskicku dostali od UEFA vyrozumenie, že Bilbao nebude hostiť zápasy šampionátu. S týmto "jednostranným" rozhodnutím UEFA však regionálne autority a miestny organizačný štáb nesúhlasia a budú žiadať finančné kompenzácie.

Osem miest už dávnejšie potvrdilo, že na štadión fanúšikov pustí. Mníchov, Rím, Bilbao a Dublin dostali čas do 19. apríla na definitívne vyjadrenie, či a v akej miere povolia divácku účasť. Rím už ju medzičasom schválil. Španielska futbalová federácia (RFEF) ponúkla ako alternatívne dejisko Sevillu. Futbaloví fanúšikovia momentálne nemôžu ísť na štadióny nikde v Španielsku, v prípade Sevilly by mali o povolení rozhodnúť regionálne zdravotnícke úrady v Andalúzii.

EURO 2020 odštartuje 11. júna v Ríme, finále sa uskutoční 11. júla na londýnskom štadióne Wembley.

Viac o téme: Slovensko ME Dublin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články